fluid-checkout - en to ps translation catalogue (496 entries)

en: WooCommerce
ps: وو کامرس

en: Go to Plugin Search
ps: د پلگ ان لټون ته لاړ شئ

en: Activate %s
ps: %s فعال کړئ

en: <strong>%1$s</strong> requires <strong>%2$s</strong> to be installed and activated. <a href="%4$s">%3$s</a>
ps: <strong>%1$s</strong> <strong>د %2$s</strong> نصب او فعالولو ته اړتیا لري. <a href="%4$s">%3$s</a>

en: Enter your code here
ps: خپل کوډ دلته دننه کړئ

note: translators: %s: Form field label
en: Add %s
ps: %s اضافه کړئ

en: Remove
ps: لرې کړئ

en: Order number and receipt will be sent to this email address.
ps: د امر شمیره او رسید به دې بریښنالیک پتې ته واستول شي.

en: Apartment, unit, building, floor, etc.
ps: اپارتمان، واحد، ودانۍ، پوړ، او نور.

en: Shipping phone
ps: د لېږد تلیفون

en: Only used for shipping-related questions.
ps: یوازې د بار وړلو پورې اړوند پوښتنو لپاره کارول کیږي.

en: Multi-step
ps: څو ګامه

en: Single step
ps: یو ګام

en: Click to go to the order summary
ps: د امر لنډیز ته د تګ لپاره کلیک وکړئ

en: Cart total:
ps: د ګاډۍ ټولټال:

note: translators: Next checkout step title
en: Proceed to %s
ps: %s ته لاړ شئ

en: Proceed to contact
ps: اړیکه ونیسئ

en: Proceed to shipping
ps: د بار وړلو لپاره لاړ شئ

en: Proceed to billing
ps: بل کولو ته دوام ورکړئ

en: Proceed to payment
ps: د تادیې لپاره لاړ شئ

en: My contact
ps: زما اړیکه

en: Shipping to
ps: لیږدول

en: Shipping method
ps: د بار وړلو طریقه

en: Additional notes
ps: اضافي یادښتونه

en: Billing to
ps: بل ورکول

en: Payment method
ps: د تادیې طریقه

note: translators: %1$s is replaced with html for "current checkout step number", %2$s is replaced with html for "total number of checkout steps".
en: Step %1$s of %2$s
ps: ګام %1$s د %2$s څخه

en: Change: %s
ps: بدلون: %s

en: Not selected yet.
ps: لا نه دی غوره شوی.

en: Same as shipping address
ps: د بار وړلو پتې سره ورته

en: Same as billing address
ps: د بلنګ پتې سره ورته

en: Order summary
ps: د امر لنډیز

en: Edit cart
ps: کارټ سم کړئ

note: translators: %s: html for the email address typo correction suggestion link
en: Did you mean %s?
ps: آیا ستا مطلب %s وو؟

en: Change email address to: {suggestion-value}
ps: د برېښنالیک پته په دې بدله کړئ: {suggestion-value}

en: This is a required field.
ps: دا یوه اړینه ساحه ده.

en: This is not a valid email address.
ps: دا یو باوري برېښنالیک پته نه ده.

en: This field does not match the related field value.
ps: دا ساحه د اړونده ساحې ارزښت سره سمون نه خوري.

en: The CPF number "{cpf_number}" is invalid.
ps: د CPF شمیره &quot;{cpf_number}&quot; ناسمه ده.

en: The CNPJ number "{cnpj_number}" is invalid.
ps: د CNPJ شمیره &quot;{cnpj_number}&quot; ناسمه ده.

en: (Required)
ps: (لازمي)

en: Checkout Header - Desktop
ps: د چیک آوټ سرلیک - ډیسټاپ

en: Display widgets on the checkout header for large screens. Only displayed if using the plugin's checkout header.
ps: د لویو سکرینونو لپاره د چیک آوټ سرلیک کې ویجټونه ښکاره کړئ. یوازې هغه وخت ښودل کیږي کله چې د پلگ ان د چیک آوټ سرلیک وکاروئ.

en: Checkout Header - Mobile
ps: د چیک آوټ سرلیک - موبایل

en: Display widgets below the checkout header for mobile devices. Only displayed if using the plugin's checkout header.
ps: د موبایل وسیلو لپاره د چیک آوټ سرلیک لاندې ویجټونه ښکاره کړئ. یوازې هغه وخت ښودل کیږي کله چې د پلگ ان د چیک آوټ سرلیک وکاروئ.

en: Checkout Sidebar
ps: د اړخ پټې چیک آوټ

en: Display widgets on the checkout sidebar after the order summary.
ps: د امر لنډیز وروسته د چیک آوټ په اړخ کې ویجټونه ښکاره کړئ.

en: Checkout Order Summary
ps: د چیک آوټ امر لنډیز

en: Display widgets inside the order summary at the checkout page.
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د امر لنډیز دننه ویجټونه ښکاره کړئ.

en: Checkout Below Place Order
ps: لاندې وګورئ امر ورکړئ

en: Display widgets below the place order button at the checkout page.
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د امر ورکولو تڼۍ لاندې ویجټونه ښکاره کړئ.

en: Checkout Footer
ps: د چیک آوټ فوټر

en: Display widgets on the checkout footer. Only displayed if using the plugin's checkout footer.
ps: د چیک آوټ په فوټر کې ویجټونه ښکاره کړئ. یوازې هغه وخت ښودل کیږي کله چې د پلگ ان د چیک آوټ فوټر کارول کیږي.

en: Classic
ps: کلاسیک

en: Boxed
ps: بکس شوی

en: Split
ps: وېشل

en: Minimalist
ps: لږترلږه

en: Fluid Checkout and Delivery Date plugins by CodeRockz
ps: د کوډ راکز لخوا د مایع چیک آوټ او تحویلي نیټې پلگ انونه

en: <p>We detected that you are using the plugins Delivery & Pickup Date Time for WooCommerce (free and PRO) by CodeRockz. Integration with these plugins have been moved to Fluid Checkout PRO.</p>
ps: <p style=";text-align:right;direction:rtl">موږ وموندله چې تاسو د CodeRockz لخوا د WooCommerce (وړیا او PRO) لپاره د تحویلي او راټولولو نیټې وخت پلگ انونه کاروئ. د دې پلگ انونو سره یوځای کول د فلوډ چیک آوټ PRO ته لیږدول شوي دي.</p>

en: Upgrade to PRO
ps: PRO ته لوړ کړئ

en: Fluid Checkout database updated successfully
ps: د فلوډ چیک آوټ ډیټابیس په بریالیتوب سره تازه شو

en: The database changes where applied successfully.
ps: ډیټابیس بدلیږي چیرې چې په بریالیتوب سره پلي کیږي.

en: Ok
ps: سمه ده

en: Dismiss
ps: رد کړئ

en: Fluid Checkout database update
ps: د فلوډ چیک آوټ ډیټابیس تازه کول

en: Some changes to the database are required. As with any update, we recommend you to <strong>take a full backup of your website before proceeding</strong>.
ps: په ډیټابیس کې ځینې بدلونونه اړین دي. لکه څنګه چې د هر تازه معلوماتو سره، موږ تاسو ته سپارښتنه کوو چې <strong>د پرمخ تللو دمخه د خپلې ویب پاڼې بشپړ بیک اپ واخلئ</strong> .

en: Update database
ps: ډیټابیس تازه کړئ

en: Fluid Checkout is not compatible with the Divi Builder checkout layout
ps: د فلوډ چیک آوټ د ډیوي بلډر چیک آوټ ترتیب سره مطابقت نلري

en: <p>Fluid Checkout needs the classic WooCommerce shortcode-based checkout form to work. When using the Divi Builder to customize the look and feel of the checkout page, the classic shortcodes are replaced with custom widgets from the Divi Builder for each part of the checkout page. These custom widgets are not compatible with Fluid Checkout.</p><p>Please edit your checkout page replacing the Divi Builder widgets with the a text widget containing the shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>
ps: <p style=";text-align:right;direction:rtl">د فلوډ چیک آوټ لپاره د کار کولو لپاره د کلاسیک WooCommerce لنډ کوډ پر بنسټ چیک آوټ فورمې ته اړتیا ده. کله چې د چیک آوټ پاڼې بڼه او احساس تنظیمولو لپاره د Divi Builder کاروئ، نو کلاسیک لنډ کوډونه د چیک آوټ پاڼې د هرې برخې لپاره د Divi Builder څخه د ګمرکي ویجټونو سره بدلیږي. دا دودیز ویجټونه د فلوډ چیک آوټ سره مطابقت نلري.</p><p style=";text-align:right;direction:rtl"> مهرباني وکړئ خپل د چیک آوټ پاڼه د Divi Builder ویجیټونو په ځای د لنډ کوډ <code>[woocommerce_checkout]</code> لرونکي متن ویجیټ سره سم کړئ.</p>

en: Edit the checkout page
ps: د چیک آوټ پاڼه سم کړئ

en: Read the documentation.
ps: اسناد ولولئ.

en: Germanized PRO multistep checkout feature needs to be disabled when using Fluid Checkout
ps: د فلوډ چیک آوټ کارولو پر مهال باید د جرمني شوي پرو څو ګامه چیک آوټ ځانګړتیا غیر فعاله شي

en: When using Fluid Checkout, the multistep feature from the Germanized PRO plugin becomes unnecessary and can cause <strong>critical errors while processing new orders</strong>. Please disable the Germanized PRO multistep checkout feature in the plugin settings.
ps: کله چې د فلوډ چیک آوټ کاروئ، د جرمني شوي پرو پلگ ان څخه څو مرحلې ځانګړتیا غیر ضروري کیږي او کولی شي <strong>د نوي امرونو پروسس کولو پرمهال جدي غلطۍ</strong> رامینځته کړي. مهرباني وکړئ د پلگ ان ترتیباتو کې د جرمني شوي پرو څو مرحلې چیک آوټ ځانګړتیا غیر فعال کړئ.

en: Go to Germanized settings
ps: جرمني ترتیباتو ته لاړ شئ

en: Thanks for choosing Fluid Checkout!
ps: د مایع چیک آوټ غوره کولو لپاره مننه!

en: You have been using the plugin for a while now. How do you like it so far? <br>Please give us a quick rating, we appreciate every bit of feedback and it encourages us to keep improving the plugin :)
ps: تاسو له ډېرې مودې راهیسې دا پلگ ان کاروئ. تر اوسه پورې تاسو دا څنګه خوښوئ؟<br> مهرباني وکړئ موږ ته چټکه درجه بندي راکړئ، موږ د هر ډول نظر ستاینه کوو او دا موږ هڅوي چې د پلگ ان ښه کولو ته دوام ورکړو :)

en: Rate the plugin
ps: د پلگ ان درجه بندي کړئ

en: I need help!
ps: زه مرستې ته اړتیالرم!

en: Some features of WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers might not work as expected when using it with Fluid Checkout. Read <a href="%s">our documentation</a> for more information and alternative solutions.
ps: د Quadlayers لخوا د WooCommerce Checkout Manager ځینې ځانګړتیاوې ممکن د Fluid Checkout سره د کارولو پرمهال د تمې سره سم کار ونکړي. د نورو معلوماتو او بدیل حلونو لپاره <a href="%s">زموږ اسناد</a> ولولئ.

en: Read documentation
ps: اسناد ولولئ

en: Don't show this again
ps: دا بیا مه ښکاره کوه

en: Special offers
ps: ځانګړي وړاندیزونه

en: Extend all the goodness of Fluid Checkout to your cart page and thank you pages.
ps: د فلویډ چیک آوټ ټولې ښېګڼې خپل کارټ پاڼې او مننه پاڼو ته وغځوئ.

en: Fluid Checkout PRO
ps: د مایعاتو چیک آوټ پرو

en: Design templates, optimized cart and order received pages, account matching, and much more.
ps: ډیزاین ټیمپلیټونه، غوره شوي کارټ او امر ترلاسه شوي پاڼې، د حساب مطابقت، او ډیر نور.

en: The best tools to further <strong>improve your WooCommerce checkout conversion rate</strong> and make the purchase experience consistent on the entire journey.
ps: <strong>ستاسو د WooCommerce چیک آوټ تبادلې نرخ نور هم ښه کولو</strong> او د پیرود تجربه په ټوله سفر کې دوامداره کولو لپاره غوره وسیلې.

en: More design templates
ps: نور ډیزاین ټیمپلیټونه

en: Optimized cart page
ps: غوره شوی کارټ پاڼه

en: Optimized order received / thank you page
ps: غوره شوی امر ترلاسه شو / د مننه پاڼه

en: Edit cart contents at checkout page
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د کارټ مینځپانګې سم کړئ

en: Account matching / user matching
ps: د حساب سمون / د کارونکي سمون

en: Express Checkout buttons from supported payment methods
ps: د ملاتړ شوي تادیې میتودونو څخه د ایکسپریس چیک آوټ تڼۍ

en: Trust symbols on the cart and thank you pages
ps: په موټر او مننه پاڼو کې د باور سمبولونه

en: More positions for the coupon code on the checkout page
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د کوپن کوډ لپاره نور ځایونه

en: Integrated coupon code field on the cart page
ps: د کارټ پاڼې کې د کوپن کوډ مدغم ساحه

en: International phone numbers
ps: د نړیوالو تلیفون شمیرې

en: Gift messages and packing slips
ps: د ډالۍ پیغامونه او د بسته بندۍ سلپونه

en: Local pickup and in-store collection
ps: ځایی اخیستل او په پلورنځي کې راټولول

en: Upgrade to PRO &mdash; 99 EUR
ps: PRO ته لوړول — ۹۹ یورو

en: Fluid Checkout PRO – Bundle
ps: د مایع چیک آوټ پرو - بنډل

en: All PRO features + All add-ons for a special price.
ps: ټولې پرو ځانګړتیاوې + ټول اضافه کول په ځانګړي قیمت.

en: The bundle includes all add-ons we currently offer and Fluid Checkout add-ons we launch in the future.
ps: په بنډل کې ټول هغه اضافه شوي توکي شامل دي چې موږ یې اوس مهال وړاندې کوو او د فلوډ چیک آوټ اضافه شوي توکي چې موږ یې په راتلونکي کې پیل کوو.

en: 226 EUR value (Save 42%)
ps: د ۲۲۶ یورو ارزښت (۴۲٪ سپما)

en: Google Address Autocomplete
ps: د ګوګل پته اتوماتیک بشپړول

en: Address Book
ps: د پتې کتاب

en: EU-VAT Assistant
ps: د EU-VAT مرستیال

en: All future add-ons *
ps: ټول راتلونکي اضافې *

en: * For as long as you have an active subscription.
ps: * تر هغه چې تاسو فعال ګډون ولرئ.

en: Get the Bundle – Only 129 EUR
ps: بنډل ترلاسه کړئ – یوازې ۱۲۹ یورو

en: All prices shown in EUR. If there are any divergencies with the prices on our website, the offers shown on the website superseed these and will be applied.
ps: ټول قیمتونه په یورو کې ښودل شوي دي. که چیرې زموږ په ویب پاڼه کې د قیمتونو سره کوم توپیر شتون ولري، نو په ویب پاڼه کې ښودل شوي وړاندیزونه د دې پرځای دي او پلي به شي.

en: Add-ons
ps: اضافه کول

en: Enhance your checkout experience with these add-ons.
ps: د دې اضافو سره خپل د چیک آوټ تجربه ښه کړئ.

en: I already have it – Hide this offer
ps: زه یې لا دمخه لرم - دا وړاندیز پټ کړئ

en: Installed &mdash; Activate
ps: نصب شوی - فعال کړئ

en: Activated
ps: فعال شوی

en: Up to 40% less checkout fields to fill in.
ps: د ډکولو لپاره تر 40٪ پورې کم چیک آوټ ساحې.

en: Avoid delivery delays and unsatisfied customers. Collect the <strong>correct address information</strong> from the first time they buy with you.
ps: د تحویلي ځنډ او نا رضایته پیرودونکو څخه مخنیوی وکړئ. د لومړي ځل لپاره چې دوی له تاسو څخه پیرود کوي <strong>د پتې سم معلومات</strong> راټول کړئ.

en: Get this add-on &mdash; 29 EUR
ps: دا اضافه ترلاسه کړئ — ۲۹ یورو

en: Address book
ps: د پتې کتاب

en: Multiple saved addresses for shipping and billing.
ps: د بار وړلو او بل کولو لپاره ډیری خوندي شوي پتې.

en: Let customers <strong>save multiple shipping and billing addresses</strong> on their account and choose which ones to use at checkout and cart pages.
ps: پیرودونکو ته اجازه ورکړئ چې په خپل حساب کې <strong>د بار وړلو او بل کولو ډیری پتې خوندي کړي</strong> او غوره کړي چې کوم یو یې د چیک آوټ او کارټ پاڼو کې وکاروي.

en: Get this add-on &mdash; 59 EUR
ps: دا اضافه ترلاسه کړئ — ۵۹ یورو

en: Simplified EU-VAT validation for your store.
ps: ستاسو د هټۍ لپاره د EU-VAT ساده تایید.

en: Collect and <strong>validate EU VAT numbers at the checkout page</strong>, removes tax charges on reverse charge basis and confirms customer location when needed.
ps: <strong>د چیک آوټ پاڼې کې د EU VAT شمیرې راټول او تایید کړئ</strong> ، د ریورس چارج په اساس د مالیې لګښتونه لرې کړئ او د اړتیا په وخت کې د پیرودونکي موقعیت تایید کړئ.

en: Get this add-on &mdash; 39 EUR
ps: دا اضافه ترلاسه کړئ — ۳۹ یورو

en: All add-ons are sold separately and require the <strong>Fluid Checkout Lite</strong> plugin to be installed and activated, except when noted.
ps: ټول اضافه شوي توکي په جلا توګه پلورل کیږي او د <strong>فلوډ چیک آوټ لایټ</strong> پلگ ان نصب او فعالولو ته اړتیا لري، پرته له هغه چې یادونه وشوه.

en: Select an image
ps: یو انځور غوره کړئ

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to get your license key, or <a href="%s" target="_blank">purchase a new license key</a>.
ps: د خپل جواز کیلي ترلاسه کولو لپاره <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">خپل حساب ته ننوځئ</a> ، یا <a href="%s" target="_blank">د جواز نوې کیلي واخلئ</a> .

note: translators: %s: License key expiration date.
en: Valid until %s.
ps: تر %s پورې اعتبار لري.

note: translators: %s: License key expiration date.
en: Expired on %s.
ps: په %s کې پای ته ورسېد.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to renew your license key and continue to receive updates and support.
ps: د خپل جواز کیلي نوي کولو لپاره <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">خپل حساب ته ننوځئ</a> او تازه معلومات او ملاتړ ترلاسه کولو ته دوام ورکړئ.

en: License key cancelled.
ps: د جواز کیلي لغوه شوه.

en: <a href="%s" target="_blank">Purchase a new license key</a> and continue to receive updates and support.
ps: <a href="%s" target="_blank">د جواز نوې کیلي واخلئ</a> او تازه معلومات او ملاتړ ترلاسه کولو ته دوام ورکړئ.

en: Error:
ps: تېروتنه:

en: Setup & Documentation
ps: تنظیم او اسناد

en: Great! Your checkout page is now running on Fluid Checkout.
ps: ډېر ښه! ستاسو د چیک آوټ پاڼه اوس په فلوډ چیک آوټ کې روانه ده.

en: Here are a few resources for you to get started:
ps: دلته ستاسو د پیل لپاره یو څو سرچینې دي:

en: Read the installation guide <a href="%s" target="_blank">Getting stated with Fluid Checkout</a>.
ps: د نصبولو لارښود ولولئ <a href="%s" target="_blank">چې د مایع چیک آوټ سره بیان شوی</a> .

en: Setup layout and design on the <a href="%s">checkout options</a>.
ps: د <a href="%s">چیک آوټ اختیارونو</a> کې ترتیب او ډیزاین تنظیم کړئ.

en: Check if there are any <a href="%s">integration options</a> available for other plugins you have installed.
ps: وګورئ چې ایا د نورو پلگ انونو لپاره چې تاسو نصب کړي دي <a href="%s">د ادغام کوم اختیارونه</a> شتون لري.

en: Visit <a href="%s" target="_blank">our documentation</a> for more information about Fluid Checkout features.
ps: د فلوډ چیک آوټ ځانګړتیاو په اړه د نورو معلوماتو لپاره <a href="%s" target="_blank">زموږ اسناد</a> وګورئ.

en: If you ever need help, <a href="%s" target="_blank">open a support ticket</a> on our official support channel.
ps: که تاسو کله هم مرستې ته اړتیا لرئ، زموږ په رسمي ملاتړ چینل کې <a href="%s" target="_blank">د ملاتړ ټکټ پرانیزئ</a> .

en: Cart layout
ps: د ګاډۍ ترتیب

en: Cart optimizations
ps: د کارټ اصلاح کول

en: Enable cart page optimizations
ps: د کارټ پاڼې اصلاح کول فعال کړئ

en: Display the cart page with a layout similar to the checkout page.
ps: د کارټ پاڼه د چیک آوټ پاڼې ته ورته ترتیب سره ښکاره کړئ.

en: Header and footer
ps: سرلیک او پښه

en: Header and footer template
ps: د سرلیک او فوټر ټیمپلیټ

en: Controls whether to use the distraction free page header and footer or keep the currently active theme's header and footer.
ps: کنټرولوي چې ایا د ګډوډۍ څخه پاک پاڼې سرلیک او فوټر وکاروئ یا د اوسني فعال موضوع سرلیک او فوټر وساتئ.

en: Distraction free header and footer
ps: له ګډوډۍ پرته سرلیک او فوټر

en: Theme's header and footer
ps: د موضوع سرلیک او پښه

en: Cart elements
ps: د کارټ عناصر

en: Make the order summary stay visible on the cart page while scrolling
ps: د سپارښتنې لنډیز د سکرول کولو پرمهال د کارټ پاڼې کې څرګند وساتئ.

en: Coupon codes
ps: د کوپن کوډونه

en: Select position where to display the coupon codes section on the cart page. Only applicable when AJAX cart and the integrated coupon codes in the checkout page are enabled.
ps: هغه ځای غوره کړئ چې د کارټ پاڼې کې د کوپن کوډونو برخه پکې ښودل شي. یوازې هغه وخت پلي کیږي کله چې د AJAX کارټ او د چیک آوټ پاڼې کې مدغم شوي کوپن کوډونه فعال وي.

en: Hidden
ps: پټ شوی

en: Before the cart items section
ps: د کارټ توکو برخې څخه مخکې

en: Inside the cart items section
ps: د کارټ د توکو برخې دننه

en: After the cart items section
ps: د ګاډۍ د توکو برخې وروسته

en: Before the shipping section
ps: د بار وړلو برخې څخه مخکې

en: After the shipping section
ps: د بار وړلو برخې وروسته

en: Before the order summary
ps: د امر لنډیز څخه مخکې

en: Inside the order summary
ps: د امر لنډیز دننه

en: Before the order totals
ps: د امرونو د مجموعې څخه مخکې

en: After the order totals
ps: د امرونو مجموعې وروسته

en: After the order summary
ps: د امر لنډیز وروسته

en: Shipping
ps: لېږدول

en: Select position where to display the shipping costs and calculator on the cart page.
ps: د کارټ په پاڼه کې هغه ځای غوره کړئ چې د بار وړلو لګښتونه او کیلکولیټر پکې ښودل کیږي.

en: Display as a cart section
ps: د ګاډۍ برخې په توګه ښودل

en: Cross-sells
ps: په متقابل ډول پلورل کیږي

en: Select position where to display the cross-sells section on the cart page.
ps: هغه ځای غوره کړئ چې د کارټ پاڼې کې د کراس سیلز برخه پکې ښودل کیږي.

en: Before the cart actions
ps: د ګاډۍ د کړنو څخه مخکې

en: After the cart actions
ps: د ګاډۍ د کړنو وروسته

en: Layout of cross-sell items on the cart page.
ps: د کارټ په پاڼه کې د کراس سیل توکو ترتیب.

en: Optimized horizontal cross-sells layout
ps: د افقي کراس سیلز ترتیب غوره شوی

en: Theme's cross-sells layout
ps: د موضوع د کراس سیلز ترتیب

en: Number of cross-sell items to display on the cart page
ps: د کارټ پاڼې کې د ښودلو لپاره د کراس سیل توکو شمیر

en: Trust symbols &amp; badges
ps: د باور سمبولونه او نښانونه

en: Add widget areas to the cart page
ps: د کارټ پاڼې ته د ویجټ ساحې اضافه کړئ

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the cart page.
ps: دا ویجیټ ساحې د کارټ پاڼې کې د باور سمبولونو او باور بیجونو اضافه کولو لپاره کارول کیږي.

en: Checkout
ps: چک آوټ

en: Layout &amp; design
ps: ترتیب او ډیزاین

en: Checkout layout
ps: د چیک آوټ ترتیب

en: Design template
ps: د ډیزاین ټیمپلیټ

en: General styles for the checkout steps, order summary and other sections. Might also apply to other pages such as the Cart, Order Received and View Order pages.
ps: د چیک آوټ مرحلو، د امر لنډیز او نورو برخو لپاره عمومي سټایلونه. ممکن په نورو پاڼو لکه کارټ، د ترلاسه شوي امر او د امر لیدلو پاڼو کې هم پلي شي.

en: Dark mode
ps: تیاره حالت

en: Enable dark mode
ps: تیاره حالت فعال کړئ

en: Header and footer templates
ps: د سرلیک او فوټر ټیمپلیټونه

en: We recommend using the distraction free header and footer to avoid distractions at the checkout page. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Read the research about cart abandonment</a>.
ps: موږ سپارښتنه کوو چې د چک آوټ پاڼې کې د ګډوډۍ څخه د مخنیوي لپاره د ګډوډۍ څخه پاک سرلیک او فوټر وکاروئ. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">د کارټ پریښودو په اړه څیړنه ولولئ</a> .

en: Logo image
ps: د لوګو انځور

en: Choose an image to be displayed on the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
ps: د چیک آوټ پاڼې په سرلیک کې د ښودلو لپاره یو انځور غوره کړئ. یوازې هغه وخت پلي کیږي کله چې د ګډوډۍ څخه پاک سرلیک او فوټر وکاروئ.

en: Header background color
ps: د سرلیک شاليد رنګ

en: Choose a background color for the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
ps: د چیک آوټ پاڼې سرلیک لپاره د شالید رنګ غوره کړئ. یوازې هغه وخت پلي کیږي کله چې د ګډوډۍ څخه پاک سرلیک او فوټر وکاروئ.

en: HTML color value. ie: #f3f3f3
ps: د HTML رنګ ارزښت. لکه: #f3f3f3

en: Page background color
ps: د پاڼې د شاليد رنګ

en: Choose a background color for the checkout page. Color is applied to the <em>body</em> element.
ps: د چیک آوټ پاڼې لپاره د شالید رنګ غوره کړئ. رنګ د <em>بدن</em> عنصر ته تطبیق کیږي.

en: Footer background color
ps: د فوټر شاليد رنګ

en: Choose a background color for the checkout page footer. Only applies when using the distraction free header and footer.
ps: د چیک آوټ پاڼې فوټر لپاره د شالید رنګ غوره کړئ. یوازې هغه وخت پلي کیږي کله چې د ګډوډۍ څخه پاک سرلیک او فوټر وکاروئ.

en: Checkout elements
ps: د چیک آوټ عناصر

en: Progress bar
ps: د پرمختګ بار

en: Display the checkout progress bar when using multi-step checkout layout
ps: د څو مرحلو چیک آوټ ترتیب کارولو پر مهال د چیک آوټ پرمختګ بار ښکاره کړئ

en: Make the checkout progress bar stay visible while scrolling
ps: د سکرول کولو پرمهال د چیک آوټ پرمختګ بار څرګند وساتئ

en: Express checkout
ps: چټک چیک آوټ

en: Enable the express checkout section
ps: د ایکسپریس چیک آوټ برخه فعاله کړئ

en: Displays the express checkout section at checkout when supported payment gateways have this feature enabled.
ps: کله چې د ملاتړ شوي تادیې دروازې دا ځانګړتیا فعاله کړي وي، د چیک آوټ په وخت کې د ایکسپریس چیک آوټ برخه ښکاره کوي.

en: Display express checkout buttons in one line for larger screens
ps: د لویو سکرینونو لپاره په یوه لیکه کې د ایکسپریس چیک آوټ تڼۍ ښکاره کړئ

en: Ignore additional checkout required fields when paying with a compatible express checkout payment gateway
ps: د یو مطابقت لرونکي ایکسپریس چیک آوټ تادیې دروازې سره د پیسو ورکولو پر مهال د چیک آوټ اړین اضافي ساحې له پامه وغورځوئ

en: Make the order summary stay visible while scrolling
ps: د سکرول کولو پرمهال د امر لنډیز څرګند وساتئ

en: Choose a background color for the order summary section.
ps: د امر لنډیز برخې لپاره د شالید رنګ غوره کړئ.

en: Highlight the order totals row in the order summary table
ps: د امر لنډیز جدول کې د امر مجموعې قطار روښانه کړئ.

en: Most useful when the order summary section does not have a highlighted background color. Might also apply to the Cart, Order Received and View Order pages when using Fluid Checkout PRO.
ps: ډېر ګټور دی کله چې د امر لنډیز برخه روښانه شوی شالید رنګ ونه لري. ممکن د کارټ، ترلاسه شوي امر او لید امر پاڼو کې هم پلي شي کله چې د فلوډ چیک آوټ پرو کاروئ.

en: Action link on the order summary at checkout.
ps: د چیک آوټ په وخت کې د امر لنډیز کې د عمل لینک.

en: Edit cart link
ps: د کارټ لینک سم کړئ

en: Cart items count
ps: د کارټ د توکو شمېر

en: Link to shop page
ps: د هټۍ پاڼې ته لینک

en: Cart items
ps: د ګاډۍ توکي

en: Enable options to edit cart items on the checkout page
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د کارټ توکو د سمولو لپاره اختیارونه فعال کړئ

en: Allow customers to change product quantities or removing items directly at the checkout page.
ps: پیرودونکو ته اجازه ورکړئ چې د محصول مقدار بدل کړي یا توکي په مستقیم ډول د چیک آوټ پاڼې څخه لرې کړي.

en: Hide cart items errors at the checkout page
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د کارټ توکو غلطۍ پټ کړئ

en: Do not display the cart items errors message at the top of the checkout page. When submitting the checkout form to complete the purchase, these error messages will always be displayed.
ps: د چیک آوټ پاڼې په سر کې د کارټ توکو د غلطیو پیغام مه ښکاره کوئ. کله چې د پیرود بشپړولو لپاره د چیک آوټ فورمه وسپارئ، نو دا غلطی پیغامونه به تل ښکاره شي.

en: Place order
ps: امر ورکړئ

en: Define the position to display "Place order" and terms checkbox section.
ps: د &quot;پلیس امر&quot; او اصطلاحاتو د چیک باکس برخې ښودلو لپاره موقعیت تعریف کړئ.

en: Some options might not be compatible with some plugins and themes.
ps: ځینې انتخابونه ممکن د ځینو پلگ انونو او موضوعاتو سره مطابقت ونلري.

en: Below the payment section
ps: د تادیې برخې لاندې

en: Below the order summary
ps: د امر لنډیز لاندې

en: Both below the payment section and the order summary
ps: دواړه د تادیې برخې لاندې او د امر لنډیز

en: Add widget areas to the checkout page
ps: د چیک آوټ پاڼې ته د ویجیټ ساحې اضافه کړئ

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the checkout page.
ps: دا ویجیټ ساحې د چیک آوټ پاڼې کې د باور سمبولونو او باور بیجونو اضافه کولو لپاره کارول کیږي.

en: Display checkout sidebar widgets only when viewing the last checkout step on mobile devices when using multi-step checkout layout
ps: د چیک آوټ سائډبار ویجټونه یوازې هغه وخت ښکاره کړئ کله چې په ګرځنده وسیلو کې د څو مرحلو چیک آوټ ترتیب کارولو پرمهال د چیک آوټ وروستۍ مرحله وګورئ

en: Enable integrated coupon code section
ps: د کوپن کوډ مدغم برخه فعاله کړئ

en: Only applicable if use of coupon codes are enabled in the WooCommerce settings.
ps: یوازې هغه وخت د تطبیق وړ دی کله چې د کوپن کوډونو کارول د WooCommerce ترتیباتو کې فعال شوي وي.

en: Display the coupon codes section title
ps: د کوپن کوډونو برخې سرلیک ښکاره کړئ

en: Only applicable when coupon code is displayed as a separate section on the checkout or cart pages.
ps: یوازې هغه وخت پلي کیږي کله چې د کوپن کوډ د چیک آوټ یا کارټ پاڼو کې د جلا برخې په توګه ښودل کیږي.

en: Select position where to display the coupon codes section on the checkout page.
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د کوپن کوډونو برخه د ښودلو ځای غوره کړئ.

en: Before the checkout steps
ps: د چیک آوټ مرحلو څخه مخکې

en: As a substep before payment methods
ps: د تادیې میتودونو دمخه د فرعي ګام په توګه

en: As a substep after payment methods
ps: د تادیې میتودونو وروسته د فرعي ګام په توګه

en: Select style of the "apply coupon" button. Only applicable when the coupon code section is displayed "Before the checkout steps" on the checkout page, or "Before the cart items section" on the cart page.
ps: د &quot;کوپن تطبیق کړئ&quot; تڼۍ سټایل غوره کړئ. یوازې هغه وخت پلي کیږي کله چې د کوپن کوډ برخه د چیک آوټ پاڼې کې &quot;د چیک آوټ مرحلو دمخه&quot; یا د کارټ پاڼې کې &quot;د کارټ توکو برخې دمخه&quot; ښودل کیږي.

en: Default button style
ps: د تڼۍ اصلي سټایل

en: "Add" link button
ps: د &quot;اضافه&quot; لینک تڼۍ

en: Checkout fields
ps: د چک آوټ ساحې

en: Optional fields
ps: اختیاري ساحې

en: Hide optional fields behind a link button
ps: د لینک تڼۍ شاته اختیاري ساحې پټ کړئ

en: It is recommended to keep this option checked to reduce the number of open input fields, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">read the research</a>.
ps: سپارښتنه کیږي چې دا اختیار په چیک کې وساتئ ترڅو د خلاصو ان پټ ساحو شمیر کم کړئ، <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">څیړنه ولولئ</a> .

en: Do not hide "Address line 2" fields behind a link button
ps: د لینک تڼۍ تر شا د &quot;پته کرښه 2&quot; ساحې مه پټوئ

en: Recommended only when most customers actually need the "Address line 2" field, or when getting the right shipping address is crucial (ie. if delivering food and other perishable products).
ps: یوازې هغه وخت سپارښتنه کیږي کله چې ډیری پیرودونکي په حقیقت کې د &quot;پته کرښه 2&quot; ساحې ته اړتیا ولري، یا کله چې د سم بار وړلو پته ترلاسه کول خورا مهم وي (د بیلګې په توګه که چیرې خواړه او نور خرابیدونکي محصولات وړاندې شي).

en: Display the "Add" link buttons in lowercase
ps: د &quot;اضافه&quot; لینک تڼۍ په کوچني حروف کې ښکاره کړئ

en: Make the labels of optional field "Add" link button as <code>lowercase</code> (ie. "Add phone number" instead of "Add Phone Number"). This option also affects the link buttons for coupon code fields.
ps: د اختیاري ساحې &quot;اضافه کړئ&quot; لینک تڼۍ لیبلونه په <code>lowercase</code> کې جوړ کړئ (د بیلګې په توګه &quot;د تلیفون شمیره اضافه کړئ&quot; پرځای &quot;د تلیفون شمیره اضافه کړئ&quot;). دا اختیار د کوپن کوډ ساحو لپاره د لینک تڼۍ هم اغیزه کوي.

en: Billing address
ps: د بل کولو پته

en: Select position where to display the billing address section on the checkout page.
ps: هغه ځای غوره کړئ چې د چیک آوټ پاڼې کې د بلینګ پتې برخه پکې ښودل کیږي.

en: As a step before shipping
ps: د بار وړلو دمخه د یو ګام په توګه

en: As a sub-step before the shipping address section
ps: د بار وړلو پتې برخې څخه مخکې د فرعي ګام په توګه

en: As a sub-step after the shipping address section
ps: د بار وړلو پتې برخې وروسته د فرعي ګام په توګه

en: As a step after shipping
ps: د بار وړلو وروسته د یو ګام په توګه

en: As a sub-step before the payment section
ps: د تادیې برخې څخه مخکې د فرعي ګام په توګه

en: Force billing and shipping addresses to the same (single section)
ps: د بل کولو او بار وړلو پتې ورته (واحد برخه) ته اړ کړئ

en: Checkbox for "Same as shipping/billing address" checked by default
ps: د &quot;د بار وړلو/بل کولو پتې سره ورته&quot; لپاره چیک باکس په ډیفالټ ډول چیک شوی

en: The checkbox "Same as shiping address" will start as checked by default when the shipping address section is displayed first. <br>The checkbox "Same as billing address" will start as checked by default when the billing address section is displayed first. <br> It is recommended to leave this option checked as to significantly reduce the number of open input fields at checkout, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">read the research</a>.
ps: د &quot;د بار وړلو پتې په څیر&quot; چیک باکس به د ډیفالټ په واسطه چک شوي سره پیل شي کله چې د بار وړلو پتې برخه لومړی ښکاره شي.<br> د &quot;د بلینګ پتې په څیر&quot; چیک باکس به د ډیفالټ په واسطه چک شوي سره پیل شي کله چې د بلینګ پتې برخه لومړی ښکاره شي.<br> سپارښتنه کیږي چې دا اختیار په نښه شوی پریږدئ ترڅو د چیک آوټ په وخت کې د خلاصو ان پټ ساحو شمیر د پام وړ کم کړي، <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">څیړنه ولولئ</a> .

en: Highlight the billing address section in the checkout form
ps: د چیک آوټ فورمه کې د بلینګ پتې برخه روښانه کړئ.

en: Shipping address
ps: د بار وړلو پته

en: Highlight the shipping address section in the checkout form
ps: د چیک آوټ فورمه کې د بار وړلو پتې برخه روښانه کړئ

en: Shipping methods
ps: د بار وړلو طریقې

en: Choose in which position to display the shipping methods section.
ps: غوره کړئ چې په کوم موقعیت کې د بار وړلو میتودونو برخه ښکاره کړئ.

en: Before shipping address
ps: د بار وړلو دمخه پته

en: After shipping address
ps: د بار وړلو وروسته پته

en: Prevent automatic selection of the first shipping method
ps: د لومړۍ بار وړلو طریقې د اتوماتیک انتخاب مخه ونیسئ

en: When enabled, the first shipping method available will not be automatically selected when no other shipping method was previously selected for each shipping package. <br>This option will be automatically enabled if the option for clearing the selected shipping method is enabled for the Local Pickup feature.
ps: کله چې فعال شي، د بار وړلو لومړۍ موجوده طریقه به په اتوماتيک ډول غوره نشي کله چې د هر بار وړلو کڅوړې لپاره د بار وړلو بله طریقه مخکې نه وه غوره شوې.<br> دا اختیار به په اتوماتيک ډول فعال شي که چیرې د ټاکل شوي بار وړلو میتود پاکولو اختیار د ځایی پیک اپ ځانګړتیا لپاره فعال شي.

en: Local pickup
ps: ځایی اخیستل

en: Removes shipping address section when a local pickup shipping method is selected.
ps: کله چې د ځایی لیږدونې میتود غوره شي، د بار وړلو پتې برخه لرې کوي.

en: Replaces the shipping address with the pickup point location when a local pickup shipping method is selected.
ps: کله چې د لیږد ځایي لیږد طریقه غوره شي، د لیږد پته د لیږد نقطې سره بدلوي.

en: Show option to clear shipping methods in the pickup location substep
ps: د پورته کولو ځای فرعي ګام کې د بار وړلو میتودونو پاکولو اختیار وښایاست

en: Show a link button on the pickup location substep to clear the chosen shipping methods. This can be used to allow showing the shipping address section again if a local pickup method was previously selected.
ps: د غوره شوي بار وړلو میتودونو پاکولو لپاره د پورته کولو ځای فرعي ګام کې د لینک تڼۍ وښایاست. دا د بار وړلو پتې برخې بیا ښودلو لپاره کارول کیدی شي که چیرې د ځایی پورته کولو میتود دمخه غوره شوی وي.

en: Choose which address to save as the shipping address for local pickup orders.
ps: د محلي پک اپ امرونو لپاره د بار وړلو پته په توګه د خوندي کولو لپاره کوم پته غوره کړئ.

en: Save the selected pickup location
ps: د غوره شوي اخیستلو ځای خوندي کړئ

en: Save same as the billing address
ps: د بلینګ پتې په څیر خوندي کړئ

en: Do not save any shipping address
ps: د بار وړلو هیڅ پته مه خوندي کوئ

en: Company name field for shipping address
ps: د بار وړلو پتې لپاره د شرکت نوم ساحه

en: Change visibility for the company name field for the shipping address section on the checkout form.
ps: د چیک آوټ فورمې د بار وړلو پتې برخې لپاره د شرکت نوم ساحې لپاره لید بدل کړئ.

en: If field is set as "optional", which is the default visibility state, no changes will be applied to let other plugins apply any changes they need.
ps: که چیرې ساحه د &quot;اختیاري&quot; په توګه تنظیم شوې وي، کوم چې د ډیفالټ لید حالت دی، هیڅ بدلون به پلي نشي ترڅو نور پلگ انونه هغه بدلونونه پلي کړي چې دوی ورته اړتیا لري.

en: Hidden (remove field)
ps: پټ شوی (ځای لرې کړئ)

en: Optional
ps: اختیاري

en: Required
ps: اړین دی

en: Add shipping phone field to the checkout form.
ps: د چیک آوټ فورمې ته د بار وړلو تلیفون ساحه اضافه کړئ.

en: Choose in which step to display the shipping phone field.
ps: غوره کړئ چې په کوم ګام کې د بار وړلو تلیفون ساحه ښکاره کړئ.

en: Contact step
ps: د اړیکې مرحله

en: Billing phone
ps: د بل کولو تلیفون

en: Add billing phone field to the checkout form.
ps: د چیک آوټ فورمې ته د بلینګ تلیفون ساحه اضافه کړئ.

en: Choose in which step to display the billing phone field.
ps: غوره کړئ چې په کوم ګام کې د بلینګ تلیفون ساحه ښکاره کړئ.

en: Enable international phone number format and validation for phone fields
ps: د تلیفون ساحو لپاره د نړیوال تلیفون شمیرې بڼه او اعتبار فعال کړئ

en: Format and validate phone numbers according to each country.
ps: د هر هیواد سره سم د تلیفون شمیرې فارمیټ او تایید کړئ.

en: Enable phone number validation based on country rules
ps: د هیواد د قوانینو پراساس د تلیفون شمیرې تایید فعال کړئ

en: When disabled, the phone field validation will not check if country or area codes are valid for the country.
ps: کله چې غیر فعال وي، د تلیفون ساحې تایید به دا ونه ګوري چې ایا د هیواد یا سیمې کوډونه د هیواد لپاره اعتبار لري.

en: Only show allowed countries for shipping or billing
ps: یوازې د بار وړلو یا بل کولو لپاره اجازه ورکړل شوي هیوادونه وښایاست

en: When enabled, only the countries allowed for shipping will be available in the shipping phone field, and only countries allowed for billing will be available for the billing phone field.
ps: کله چې فعال شي، یوازې هغه هیوادونه چې د بار وړلو لپاره اجازه ورکړل شوې وي د بار وړلو تلیفون ساحه کې شتون ولري، او یوازې هغه هیوادونه چې د بل کولو لپاره اجازه ورکړل شوې وي د بل کولو تلیفون ساحه کې به شتون ولري.

en: Show country code beside the flag
ps: د بیرغ تر څنګ د هیواد کوډ وښایاست

en: Show an example of a valid phone number inside phone fields
ps: د تلیفون په ساحو کې د یو باوري تلیفون شمیرې یوه بیلګه وښایاست

en: Do not change placeholders
ps: ځای لرونکي مه بدلوئ

en: Show if not defined
ps: که تعریف شوی نه وي ښکاره کړئ

en: Always show
ps: تل ښکاره کړئ

en: Order notes
ps: د امر یادښتونه

en: Define the visibility of the additional order notes field.
ps: د اضافي امر نوټونو ساحې لید تعریف کړئ.

en: Gift options
ps: د ډالۍ انتخابونه

en: Display gift message and other gift options at the checkout page
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د ډالۍ پیغام او نور ډالۍ انتخابونه ښکاره کړئ

en: Allow customers to add a gift message and other gift related options to the order.
ps: پیرودونکو ته اجازه ورکړئ چې د ډالۍ پیغام او د ډالۍ اړوند نور انتخابونه په امر کې اضافه کړي.

en: Display the gift message fields always expanded
ps: د ډالۍ پیغام ساحې تل پراخې ښکاره کړئ

en: Display the gift message as part of the order details table instead of a separate section
ps: د ډالۍ پیغام د جلا برخې پرځای د امر توضیحاتو جدول د یوې برخې په توګه وښایئ

en: This option affects the order confirmation page (thank you page) and order details on account pages, emails and packing slips.
ps: دا اختیار د امر تایید پاڼې (د مننه پاڼې) او د حساب پاڼو، بریښنالیکونو او د بسته بندۍ سلیپونو کې د امر توضیحات اغیزمن کوي.

en: Account matching
ps: د حساب سمون

en: Enable the account matching feature
ps: د حساب د سمون ځانګړتیا فعاله کړئ

en: Associate the guest customer's orders with their existing account when an account already exists with the customer's contact details.
ps: کله چې د میلمنو پیرودونکي د اړیکو توضیحاتو سره یو حساب دمخه شتون ولري، د میلمنو پیرودونکي امرونه د دوی موجوده حساب سره شریک کړئ.

en: Display message when an account exists with the email address provided
ps: کله چې یو حساب د ورکړل شوي بریښنالیک پتې سره شتون ولري نو پیغام ښکاره کړئ

en: Replaces the account creation fields with a notification and option to log in. In some contexts, it might be recommended to leave this option disabled to protect the privacy of customers.
ps: د حساب جوړولو ساحې د خبرتیا او د ننوتلو اختیار سره بدلوي. په ځینو شرایطو کې، دا سپارښتنه کیدی شي چې دا اختیار غیر فعال پریږدي ترڅو د پیرودونکو محرمیت خوندي شي.

en: Dashboard
ps: ډشبورډ

en: Integrations
ps: ادغامونه

en: No integrations available at the moment on this section. The options related to each plugin will only appear here if that plugin is activated.
ps: په دې برخه کې دا مهال هیڅ ادغام شتون نلري. د هر پلگ ان پورې اړوند اختیارونه به یوازې دلته څرګند شي که چیرې دا پلگ ان فعال شي.

en: License keys
ps: د جواز کیلي

en: No license keys options available at the moment on this section. The options related to each plugin or add-on will appear here when that plugin is activated.
ps: په دې برخه کې دا مهال د جواز کیلي اختیارونه شتون نلري. د هر پلگ ان یا اضافې پورې اړوند اختیارونه به دلته څرګند شي کله چې دا پلگ ان فعال شي.

en: Visit our website for more information about our plugins and add-ons.
ps: زموږ د پلگ انونو او اضافو په اړه د نورو معلوماتو لپاره زموږ ویب پاڼه وګورئ.

en: Order pay page
ps: د امر د ورکړې پاڼه

en: Order pay
ps: د امر معاش

en: Enable order pay page optimizations
ps: د امر د تادیې پاڼې اصلاح کول فعال کړئ

en: Changes the layout of order pay page for existing orders pending payment from the customer.
ps: د موجوده امرونو لپاره چې د پیرودونکي څخه د تادیې په تمه دي د امر تادیې پاڼې ترتیب بدلوي.

en: Add widget areas to the order pay page
ps: د امر د تادیې پاڼې ته د ویجیټ ساحې اضافه کړئ

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the order pay page.
ps: دا ویجیټ ساحې د امر تادیې پاڼې کې د باور سمبولونو او باور بیجونو اضافه کولو لپاره کارول کیږي.

en: Thank you page & order details layout
ps: مننه پاڼه او د امر جزئیات ترتیب

en: Order details optimizations
ps: د امر جزئیاتو اصلاح کول

en: Enable thank you page and order details optimizations
ps: د مننې پاڼې او امر جزئیاتو اصلاح کول فعال کړئ

en: Changes the layout of order details on the thank you page and account pages.
ps: د مننې پاڼې او حساب پاڼو کې د امر توضیحاتو ترتیب بدلوي.

en: Enable order details customizations on email notifications
ps: د برېښنالیک خبرتیاو کې د امر توضیحاتو دودیز کول فعال کړئ

en: Display new sections and change order of sections on email notifications. Styles of order details on email notifications remain unchanged.
ps: په برېښنالیک خبرتیاوو کې نوې برخې ښکاره کړئ او د برخو ترتیب بدل کړئ. د برېښنالیک خبرتیاوو کې د امر توضیحاتو سټایلونه بدل نه دي.

en: Thank you page
ps: د مننه پاڼه

en: These options affect the thank you page, also known as order received or order confirmation pages.
ps: دا انتخابونه د مننې پاڼې باندې اغیزه کوي، چې د ترلاسه شوي امر یا د امر تایید پاڼې په نوم هم پیژندل کیږي.

en: Order details layout
ps: د امر جزئیاتو ترتیب

en: Display the order details with wide layout on the thank you page
ps: د مننې پاڼې کې د پراخ ترتیب سره د امر توضیحات ښکاره کړئ.

en: Add widget areas to the thank you page
ps: د مننې پاڼې ته د ویجیټ ساحې اضافه کړئ

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the thank you page.
ps: دا ویجیټ ساحې د باور سمبولونو او باور بیجونو اضافه کولو لپاره د مننې پاڼې کې کارول کیږي.

en: These options affect the thank you page , view order details on account pages and on email notifications.
ps: دا اختیارونه د مننې پاڼې اغیزه کوي، د حساب پاڼو او د بریښنالیک خبرتیاو کې د امر توضیحات ګوري.

en: Order actions
ps: د کړنو امر کول

en: Choose in which position to display the order actions.
ps: غوره کړئ چې په کوم موقعیت کې د امر کړنې ښکاره کړئ.

en: Inside the order overview
ps: د امر عمومي کتنه دننه

en: After the order overview
ps: د امر له کتنې وروسته

en: After order sections
ps: د امر برخې وروسته

en: Order status
ps: د امر حالت

en: Display the order status progress bar
ps: د امر حالت پرمختګ بار ښکاره کړئ

en: Choose in which position to display the section.
ps: غوره کړئ چې په کوم موقعیت کې برخه ښکاره کړئ.

en: After the order overview and payment instructions
ps: د امر عمومي کتنې او د تادیې لارښوونو وروسته

en: Before the order items section
ps: د امر توکو برخې څخه مخکې

en: Inside the order items section
ps: د امر توکو برخې دننه

en: After the order items section
ps: د امر توکو برخې وروسته

en: On the sidebar
ps: په اړخ پټه کې

en: Order downloads
ps: د ډاونلوډونو امر وکړئ

en: Gift message
ps: د ډالۍ پیغام

en: Tools
ps: توکي

en: Troubleshooting
ps: ستونزه حل کول

en: Debug options
ps: د ډیبګ اختیارونه

en: Debug mode
ps: د ډیبګ حالت

en: Using debug mode affects the website performance. Only use this option while troubleshooting.
ps: د ډیبګ حالت کارول د ویب پاڼې فعالیت اغیزمن کوي. یوازې د ستونزو حل کولو پرمهال دا اختیار وکاروئ.

en: Load unminified assets
ps: نا اعلان شوي شتمنۍ بار کړئ

en: Enhanced select fields
ps: پرمختللي انتخابي ساحې

en: Replace <code>select2</code> dropdown components with <code>TomSelect</code>
ps: <code>select2</code> ډراپ ډاون برخې د <code>TomSelect</code> سره بدل کړئ.

en: TomSelect is a simpler dropdown selection component which is less prone to errors than Select2, while offering the same features that are actually used on WooCommerce checkout pages.
ps: ټام سیلیک د ډراپ ډاون انتخاب یوه ساده برخه ده چې د سیلیکټو2 په پرتله د غلطیو لپاره لږ خطر لري، پداسې حال کې چې ورته ځانګړتیاوې وړاندې کوي چې په حقیقت کې د WooCommerce چیک آوټ پاڼو کې کارول کیږي.

en: Fix automatic zoom-in on form fields
ps: د فورمو په ساحو کې اتوماتیک زوم ان حل کړئ

en: Set <code>font-size</code> inside form fields to 16px
ps: د فورمو ساحو دننه <code>font-size</code> 16px ته تنظیم کړئ

en: When the font size inside form fields is smaller than 16px, Safari and other browsers might automatically zoom in on mobile devices to make the text easier to read. When this option is enabled, it will set the font size for inside the form fields to 16px on pages optimized by Fluid Checkout to avoid it zooming in.
ps: کله چې د فورمو په ساحو کې د فونټ اندازه له ۱۶ پکسله څخه کوچنۍ وي، نو سفاري او نور براوزرونه ممکن په اتوماتيک ډول په موبایل وسیلو کې زوم ان کړي ترڅو متن لوستل اسانه کړي. کله چې دا اختیار فعال شي، نو دا به د فارم ساحو دننه د فونټ اندازه د فلوډ چیک آوټ لخوا غوره شوي پاڼو کې ۱۶ پکسله ته تنظیم کړي ترڅو د زوم ان څخه مخنیوی وشي.

en: The shipping destination is always set to "Default to customer shipping address" when Fluid Checkout is activated. Customers can still provide different shipping and billing addresses during checkout, an option for setting the default billing address to be the same as the shipping address is available at WooCommerce > Settings > Fluid Checkout.
ps: کله چې د فلوډ چیک آوټ فعال شي، د بار وړلو منزل تل &quot;د پیرودونکي د بار وړلو پتې ته ډیفالټ&quot; ته ټاکل کیږي. پیرودونکي لاهم کولی شي د چیک آوټ پرمهال د بار وړلو او بل کولو مختلف پتې چمتو کړي، د ډیفالټ بل کولو پتې د بار وړلو پتې سره ورته تنظیم کولو لپاره یو اختیار په WooCommerce &gt; Settings &gt; Fluid Checkout کې شتون لري.

en: Fluid Checkout
ps: د مایعاتو چیک آوټ

en: Settings
ps: امستنې

en: Support
ps: ملاتړ

en: <a target="_blank" href="%s">Upgrade to PRO</a> to unlock more options.
ps: د نورو انتخابونو د خلاصولو لپاره <a target="_blank" href="%s">PRO ته لوړ کړئ</a> .

en: (PRO)
ps: (پرو)

en: (experimental)
ps: (تجرباتي)

en: This is an experimental feature and may not work as expected with all themes and plugins. Use it with caution.
ps: دا یوه تجربوي ځانګړتیا ده او ممکن د ټولو موضوعاتو او پلگ انونو سره د تمې سره سم کار ونکړي. په احتیاط سره یې وکاروئ.

en: Confirm
ps: تایید کړئ

en: Verify Phone Number
ps: د تلیفون شمیره تایید کړئ

en: Please verify your phone number.
ps: مهرباني وکړئ خپل د تلیفون شمیره تایید کړئ.

en: The Bluehost Plugin
ps: د بلو هوسټ پلگ ان

en: Custom fields
ps: دودیز ساحې

en: Enable custom shipping email field
ps: د ګمرکي بار وړلو بریښنالیک ساحه فعاله کړئ

en: When enabled, the shipping email field from the Bluehost plugin will be added to the checkout form.
ps: کله چې فعال شي، د بلو هوسټ پلگ ان څخه د بار وړلو بریښنالیک ساحه به د چیک آوټ فورمه کې اضافه شي.

en: Captcha Pro by BestWebSoft
ps: د بیسټ ویب سافټ لخوا کیپچا پرو

en: Captcha position
ps: د کیپچا موقعیت

en: Define the position to display the captcha section. Some positions might not work depending on the captcha type chosen.
ps: د کیپچا برخې د ښودلو لپاره موقعیت تعریف کړئ. ځینې موقعیتونه ممکن د غوره شوي کیپچا ډول پورې اړه ولري.

en: Selecting a pickup point is required before proceeding.
ps: د تګ څخه مخکې د پورته کولو ځای غوره کول اړین دي.

en: Pickup point
ps: د اخیستلو ځای

en: Pickup point not selected yet.
ps: د پورته کولو ځای لا نه دی ټاکل شوی.

en: Pickup point:
ps: د اخیستلو ځای:

en: Mailchimp for WooCommerce
ps: د WooCommerce لپاره میلچیمپ

en: Subscribe checkbox
ps: د ګډون چیک باکس

en: Override the position for the subscribe checkbox on the checkout page and always display it on the contact step
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د ګډون چیک باکس لپاره موقعیت بدل کړئ او تل یې د اړیکې په مرحله کې ښکاره کړئ.

en: Before Shipping Address
ps: د بار وړلو دمخه پته

en: (originally "%s")
ps: (په اصل کې &quot;%s&quot;)

en: After Shipping Address
ps: د بار وړلو وروسته پته

en: Selecting a collection point is required when shipping with FermoPoint.
ps: د فرموپواینټ سره د بار وړلو پر مهال د راټولولو ځای غوره کول اړین دي.

en: If checked informs typos in email to users. (This feature has been disabled because Fluid Checkout offers the feature. Changes to this option will not take effect)
ps: که چیرې چک شوی وي نو کاروونکو ته په بریښنالیک کې د ټایپ کولو غلطیو خبر ورکوي. (دا ځانګړتیا غیر فعاله شوې ده ځکه چې د فلوډ چیک آوټ ځانګړتیا وړاندې کوي. پدې اختیار کې بدلونونه به اغیزمن نشي)

en: Enable Mail Check: (disabled feature)
ps: د برېښنالیک چک فعال کړئ: (غیر فعال شوی ځانګړتیا)

en: Carrier:
ps: وړونکی:

en: Sendinblue - WooCommerce Email Marketing
ps: سینډین بلو - د وو کامرس بریښنالیک بازار موندنه

en: Sign up checkbox position
ps: د لاسلیک چیک باکس موقعیت

en: Move the sign up checkbox to the contact step
ps: د لاسلیک چیک باکس د اړیکې مرحلې ته واستوئ

en: When enabled, the checkbox will be moved to the contact step independently of the display location defined in the Sendinblue plugin settings.
ps: کله چې فعال شي، چیک باکس به د سینډین بلو پلگ ان ترتیباتو کې تعریف شوي د ښودلو موقعیت څخه په خپلواکه توګه د اړیکې مرحلې ته لیږدول کیږي.

en: Theme Betheme
ps: د بیتیم موضوع

en: Checkout progress
ps: د چیک آوټ پرمختګ

en: Output the checkout steps section from Betheme on the checkout, cart and order received pages.
ps: د بیتیم څخه د چیک آوټ مرحلو برخه د چیک آوټ، کارټ او آرډر ترلاسه شوي پاڼو کې دننه کړئ.

en: Theme Fennik
ps: موضوع فینیک

en: Breadcrumbs
ps: د ډوډۍ ټوټې

en: Output the breadcrumbs section from the Fennik theme when using Fluid Checkout header and footer.
ps: د فلویډ چیک آوټ سرلیک او فوټر کارولو پر مهال د فینیک موضوع څخه د ډوډۍ ټوټې برخه بهر کړئ.

en: Theme Go
ps: د موضوع تګ

en: My account layout
ps: زما د حساب ترتیب

en: Enable wide layout on "My account" page.
ps: په &quot;زما حساب&quot; پاڼه کې پراخه ترتیب فعال کړئ.

en: Theme Impreza
ps: د موضوع امپریزا

en: Header
ps: سرلیک

en: Spacing for site header at the checkout page (in pixels)
ps: د چیک آوټ پاڼې کې د سایټ سرلیک لپاره فاصله (په پکسلونو کې)

en: Only applicable when using the Impreza theme header at the checkout page.
ps: یوازې هغه وخت د تطبیق وړ دی کله چې د چیک آوټ پاڼې کې د امپریزا موضوع سرلیک وکاروئ.

en: Theme Kapee
ps: د کاپي موضوع

en: Output the checkout steps section from the Kapee theme on the checkout, cart and order received pages.
ps: د کاپی موضوع څخه د چیک آوټ مرحلو برخه د چیک آوټ، کارټ او آرډر ترلاسه شوي پاڼو کې دننه کړئ.

en: Theme Porto
ps: د موضوع پورټو

en: Output the checkout steps section from the Porto theme on the checkout, cart and order received pages.
ps: د پورټو موضوع څخه د چیک آوټ مرحلو برخه د چیک آوټ، کارټ او آرډر ترلاسه شوي پاڼو کې دننه کړئ.

en: Theme Pressmart
ps: د موضوع پریس مارټ

en: Output the checkout steps section from the Pressmart theme on the checkout, cart and order received pages.
ps: د پریس مارټ موضوع څخه د چیک آوټ مرحلو برخه د چیک آوټ، کارټ او آرډر ترلاسه شوي پاڼو کې دننه کړئ.

en: Theme The Gem
ps: موضوع قیمتي ډبره

en: Output the checkout steps section from The Gem theme when using Fluid Checkout header and footer.
ps: د فلوډ چیک آوټ سرلیک او فوټر کارولو پر مهال د ګیم موضوع څخه د چیک آوټ مرحلو برخه بهر کړئ.

en: Theme Woodmart
ps: د ووډمارټ موضوع

en: Output the checkout steps section from the Woodmart theme when using Fluid Checkout header and footer.
ps: د فلوډ چیک آوټ سرلیک او فوټر کارولو پر مهال د ووډمارټ موضوع څخه د چیک آوټ مرحلو برخه بهر کړئ.

en: Checkout options
ps: د چیک آوټ اختیارونه

en: Disable the theme checkout options
ps: د موضوع چیک آوټ اختیارونه غیر فعال کړئ

en: The options display product image, quantity field, remove button and link to product page added by the theme are disabled by default.
ps: د محصول انځور ښودلو اختیارونه، د مقدار ساحه، د لرې کولو تڼۍ او د موضوع لخوا اضافه شوي محصول پاڼې ته لینک په ډیفالټ ډول غیر فعال دي.

en: Theme Atomion
ps: د اتومیون موضوع

en: Order progress
ps: د امر پرمختګ

en: Display order progress from the theme
ps: د موضوع څخه د امر پرمختګ ښکاره کړئ

en: Display the form field labels visible on the page
ps: په پاڼه کې د لیدلو وړ د فورمې ساحې لیبلونه ښکاره کړئ

en: It is recommended to keep this option enabled for a better user experience.
ps: سپارښتنه کیږي چې د کاروونکي د غوره تجربې لپاره دا اختیار فعال وساتئ.

en: Theme ZK Nito
ps: موضوع ZK نیتو

en: Add extra fields to the checkout form
ps: د چیک آوټ فورمې ته اضافي ساحې اضافه کړئ

en: Adds an extra shipping email and shipping phone field to the shipping address section.
ps: د بار وړلو پتې برخې ته د بار وړلو بریښنالیک او بار وړلو تلیفون ساحه اضافه کوي.

en: Go to the home page
ps: کور پاڼې ته لاړ شئ

en: Skip to content
ps: منځپانګې ته لاړ شئ

en: Create an account
ps: حساب جوړ کړئ

en: Log in to your account
ps: خپل حساب ته ننوتل

en: Already have an account?
ps: دمخه یو حساب لرئ؟

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Log out</a>
ps: د %1$s په توګه ننوتل شوی. <a href="%2$s">ننوتل</a>

en: Your order has a total amount due of %s. No further payment is needed.
ps: ستاسو د فرمایش ټولټال پاتې پیسې %s دي. نور تادیې ته اړتیا نشته.

en: Close and continue with checkout
ps: بند کړئ او چیک آوټ ته دوام ورکړئ

en: Continue
ps: دوام ورکړئ

en: Parcel terminal
ps: د پارسل ټرمینل

en: <p>This widget has been replaced by Fluid Checkout. </p><p>When using Fluid Checkout, the checkout page needs to use the original WooCommerce shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code> to work properly.</p><p>For more information, visit the Fluid Checkout documentation.</p>
ps: <p style=";text-align:right;direction:rtl">دا ویجیټ د فلوډ چیک آوټ لخوا بدل شوی دی.</p><p style=";text-align:right;direction:rtl"> کله چې د فلوډ چیک آوټ کاروئ، د چیک آوټ پاڼه باید د اصلي WooCommerce لنډ کوډ <code>[woocommerce_checkout]</code> څخه کار واخلي ترڅو په سمه توګه کار وکړي.</p><p style=";text-align:right;direction:rtl"> د نورو معلوماتو لپاره، د فلوډ چیک آوټ اسنادو ته مراجعه وکړئ.</p>

en: Theme The7
ps: موضوع The7

en: Additional header sections
ps: د سرلیک اضافي برخې

en: Output additional header sections if enabled in the theme settings.
ps: که چیرې د موضوع په ترتیباتو کې فعال شوي وي، نو اضافي سرلیک برخې وښایاست.

en: More information
ps: نور معلومات

en: Pick a Locker
ps: یو لاکر غوره کړئ

en: Page template
ps: د پاڼې کينډۍ

en: Use `Order confirmation` page template for block-based themes
ps: د بلاک پر بنسټ موضوعاتو لپاره د &#39;آرډر تایید&#39; پاڼې ټیمپلیټ وکاروئ

en: Only applies when using a block-based theme.
ps: یوازې هغه وخت پلي کیږي کله چې د بلاک پر بنسټ موضوع وکاروئ.

en: WooCommerce Stripe Gateway
ps: د وو کامرس سټرایپ ګیټ وے

en: Payment form
ps: د تادیې فورمه

en: Apply styles to the Stripe payment form fields
ps: د سټرایپ تادیې فورمو ساحو کې سټایلونه پلي کړئ

en: When enabled, Fluid Checkout will apply styles optimized for compatibility with the plugin. You may want to disable this if you are using custom styles for the Stripe payment form fields.
ps: کله چې فعال شي، فلوډ چیک آوټ به هغه سټایلونه پلي کړي چې د پلگ ان سره د مطابقت لپاره غوره شوي دي. تاسو ممکن وغواړئ دا غیر فعال کړئ که تاسو د سټریپ تادیې فورمو ساحو لپاره دودیز سټایلونه کاروئ.

en: Theme Nyture
ps: د نیټور موضوع

en: Output the checkout steps section from the Nyture theme when using Fluid Checkout.
ps: د فلوډ چیک آوټ کارولو پر مهال د Nyture موضوع څخه د چیک آوټ مرحلو برخه بهر کړئ.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the shipping address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the shipping address can be copied to the billing address when that option is checked.
ps: که چیرې د بلینګ پته برخه د بار وړلو پتې برخې وروسته ښکاره شي، او د بلینګ تلیفون ساحه د &quot;اړین&quot; په توګه تنظیم شوې وي، نو شاید دا د &quot;لازمي&quot; په توګه جبري شي. دا اړینه ده چې ډاډ ترلاسه شي چې د بار وړلو پته د بلینګ پتې ته کاپي کیدی شي کله چې دا اختیار چک شي.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the billing address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the billing address can be copied to the billing address when that option is checked.
ps: که چیرې د بلینګ پته برخه د بلینګ پته برخې وروسته ښکاره شي، او د بلینګ تلیفون ساحه د &quot;لازمي&quot; په توګه تنظیم شوې وي، نو شاید دا د &quot;لازمي&quot; په توګه جبري شي. دا اړینه ده چې ډاډ ترلاسه شي چې د بلینګ پته د بلینګ پتې ته کاپي کیدی شي کله چې دا اختیار چک شي.

en: Allows customers to make payments for orders that are either created manually by the store admin or not completed during checkout.
ps: پیرودونکو ته اجازه ورکوي چې د هغو فرمایشونو لپاره پیسې ورکړي چې یا د پلورنځي مدیر لخوا په لاسي ډول رامینځته شوي وي یا د چیک آوټ پرمهال بشپړ شوي نه وي.

en: The plugin WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers is not compatible with Fluid Checkout
ps: د کواډلایرز لخوا د WooCommerce Checkout Manager پلگ ان د Fluid Checkout سره مطابقت نلري.

en: Company name field for billing address
ps: د بلینګ پتې لپاره د شرکت نوم ساحه

en: Change visibility for the company name field for the billing address section on the checkout form.
ps: د چیک آوټ فورمه کې د بلینګ پتې برخې لپاره د شرکت نوم ساحې لپاره لید بدل کړئ.

en: Theme Bookshelf
ps: د موضوع کتابخانې

en: Output the checkout steps section from the Bookshelf theme when using Fluid Checkout.
ps: د فلوډ چیک آوټ کارولو پر مهال د کتاب الماریو موضوع څخه د چیک آوټ مرحلو برخه بهر کړئ.

en: Account password
ps: د حساب پټنوم

en: An account will be created with the information provided at checkout when completing the order.
ps: د امر بشپړولو پر مهال به د چیک آوټ په وخت کې چمتو شوي معلوماتو سره یو حساب جوړ شي.

en: Choose the style of the progress bar.
ps: د پرمختګ بار سټایل غوره کړئ.

en: Bars
ps: بارونه

en: Theme Ireca
ps: موضوع ایریکا

en: WooCommerce page layout
ps: د WooCommerce پاڼې ترتیب

en: Force wide layout on WooCommerce pages
ps: د WooCommerce پاڼو کې پراخه ترتیب جبري کړئ

en: This ensures the content section is not too narrow on WooCommerce pages including checkout, cart, order received, order pay and account pages.
ps: دا ډاډ ورکوي چې د WooCommerce پاڼو کې د منځپانګې برخه ډیره تنګه نه ده، پشمول د چیک آوټ، کارټ، ترلاسه شوي امر، د امر تادیه او حساب پاڼې.

[ctx: Button label for applying coupon codes]
en: Apply
ps: درخواست وکړئ

[ctx: Checkout step title]
en: Contact
ps: اړیکه

[ctx: Checkout step title]
en: Shipping
ps: لېږدول

[ctx: Checkout step title]
en: Billing
ps: بلینګ

[ctx: Checkout step title]
en: Payment
ps: تادیه

[ctx: Checkout substep change link label]
en: Change
ps: بدلون

[ctx: Checkout substep save link label]
en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کړئ

[ctx: Substep review text]
en: None.
ps: هیڅ نه.

[ctx: Image uploader.]
en: No image selected.
ps: هیڅ انځور نه دی غوره شوی.

[ctx: Settings section]
en: Cart
ps: کراچۍ

[ctx: Settings section]
en: Order pay
ps: د امر معاش

[ctx: Settings section]
en: Thank you
ps: له تاسو مننه

[ctx: Settings section title]
en: Integrations
ps: ادغامونه

[ctx: Settings section title]
en: License keys
ps: د جواز کیلي

[ctx: Captcha position]
en: Before place order section
ps: د ځای پرځای کولو دمخه د امر برخه

[ctx: Captcha position]
en: Before place order button
ps: د امر ورکولو څخه مخکې تڼۍ

[ctx: Close button aria-label]
en: Close
ps: تړل

[ctx: Log in link label at checkout contact step]
en: Log in
ps: په يادښت کې

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue below
ps: یا لاندې دوام ورکړئ

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue as a guest
ps: یا د میلمه په توګه دوام ورکړئ

[ctx: Clear image selection on admin pages.]
en: Remove image
ps: انځور لرې کړئ
