fluid-checkout - en to fi translation catalogue (488 entries)

en: "Add" link button
fi: "Lisää"-linkkipainike

en: (Required)
fi: (Pakollinen)

en: (experimental)
fi: (kokeellinen)

en: (originally "%s")
fi: (alun perin "%s")

en: * For as long as you have an active subscription.
fi: * Niin kauan kuin sinulla on aktiivinen tilaus.

en: 226 EUR value (Save 42%)
fi: 226 EUR arvo (Säästä 42%)

en: <a href="%s" target="_blank">Purchase a new license key</a> and continue to receive updates and support.
fi: <a href="%s" target="_blank">Osta uusi lisenssiavain</a> ja saat edelleen päivityksiä ja tukea.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to get your license key, or <a href="%s" target="_blank">purchase a new license key</a>.
fi: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Loggaa sisään tilillesi</a> saadaksesi lisenssiavaimesi tai <a href="%s" target="_blank">osta uusi lisenssiavain</a>.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to renew your license key and continue to receive updates and support.
fi: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Loggaa sisään tilillesi</a> uudistaaksesi lisenssiavaimesi ja saadaksesi edelleen päivityksiä ja tukea.

en: <a target="_blank" href="%s">Upgrade to PRO</a> to unlock more options.
fi: <a target="_blank" href="%s">Portasta PRO</a> saadaksesi lisää vaihtoehtoja.

en: <p>Fluid Checkout needs the classic WooCommerce shortcode-based checkout form to work. When using the Divi Builder to customize the look and feel of the checkout page, the classic shortcodes are replaced with custom widgets from the Divi Builder for each part of the checkout page. These custom widgets are not compatible with Fluid Checkout.</p><p>Please edit your checkout page replacing the Divi Builder widgets with the a text widget containing the shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>
fi: <p>Fluid Checkout tarvitsee toimiakseen klassisen WooCommercen lyhytkoodipohjaisen kassalomakkeen. Kun käytät Divi Builderia kassasivun ulkoasun mukauttamiseen, klassiset lyhytkoodit korvataan Divi Builderin mukautetuilla widgeteillä jokaiselle kassasivun osalle. Nämä mukautetut widgetit eivät ole yhteensopivia Fluid Checkoutin kanssa.</p><p>Muokkaa kassasivuasi korvaamalla Divi Builderin widgetit tekstivideolla, joka sisältää lyhytkoodin <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>

en: <p>This widget has been replaced by Fluid Checkout. </p><p>When using Fluid Checkout, the checkout page needs to use the original WooCommerce shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code> to work properly.</p><p>For more information, visit the Fluid Checkout documentation.</p>
fi: <p>Tämä widget on korvattu Fluid Checkoutilla. </p><p>Käytettäessä Fluid Checkoutia kassasivun on käytettävä alkuperäistä WooCommerce-lyhytkoodia <code>[woocommerce_checkout]</code> toimiakseen oikein.</p><p>Lisätietoa saat Fluid Checkoutin dokumentaatiosta.</p>

en: <p>We detected that you are using the plugins Delivery & Pickup Date Time for WooCommerce (free and PRO) by CodeRockz. Integration with these plugins have been moved to Fluid Checkout PRO.</p>
fi: <p>Havaitsimme, että käytät liitännäisiä Delivery & Pickup Date Time for WooCommerce (ilmainen ja PRO) by CodeRockz. Integrointi näiden liitännäisten kanssa on siirretty Fluid Checkout PRO:een.</p>

en: <strong>%1$s</strong> requires <strong>%2$s</strong> to be installed and activated. <a href="%4$s">%3$s</a>
fi: <strong>%1$s</strong> edellyttää, että <strong>%2$s</strong> on asennettu ja aktivoitu. <a href="%4$s">%3$s</a>

en: Account matching
fi: Tilien täsmäytys

en: Account matching / user matching
fi: Tilien ja käyttäjien täsmäytys

en: Account password
fi: Tilin salasana

en: Action link on the order summary at checkout.
fi: Toimintolinkki tilauksen yhteenvedossa kassalla.

en: Activate %s
fi: Aktivoi %s

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Add billing phone field to the checkout form.
fi: Lisää laskutuspuhelinkenttä kassalomakkeeseen.

en: Add extra fields to the checkout form
fi: Lisää lisäkenttiä kassalomakkeeseen

en: Add shipping phone field to the checkout form.
fi: Lisää lähetyspuhelinkenttä kassalomakkeeseen.

en: Add widget areas to the cart page
fi: Lisää widget-alueet ostoskorin sivulle

en: Add widget areas to the checkout page
fi: Lisää widget-alueet kassasivulle

en: Add widget areas to the order pay page
fi: Lisää widget-alueet tilauksen maksusivulle

en: Add widget areas to the thank you page
fi: Lisää widget-alueet kiitos-sivulle

en: Add-ons
fi: Lisäosat

en: Additional header sections
fi: Lisää otsikon osia

en: Additional notes
fi: Lisähuomautukset

en: Address Book
fi: Osoitekirja

en: Address book
fi: Osoitekirja

en: Adds an extra shipping email and shipping phone field to the shipping address section.
fi: Lisää toimitusosoiteosioon ylimääräisen toimitussähköposti- ja toimituspuhelinkentän.

en: After Shipping Address
fi: Toimitusosoitteen jälkeen

en: After order sections
fi: Tilausosien jälkeen

en: After shipping address
fi: Toimitusosoitteen jälkeen

en: After the cart actions
fi: Ostoskorin toimien jälkeen

en: After the cart items section
fi: Ostoskorin kohteet -osion jälkeen

en: After the order items section
fi: Tilauksen kohteet -osion jälkeen

en: After the order overview
fi: Tilauksen yleiskatsauksen jälkeen

en: After the order overview and payment instructions
fi: Tilauksen yleiskatsauksen ja maksuohjeiden jälkeen

en: After the order summary
fi: Tilauksen yhteenvedon jälkeen

en: After the order totals
fi: Tilauksen loppusummien jälkeen

en: After the shipping section
fi: Merenkulkuosuuden jälkeen

en: All PRO features + All add-ons for a special price.
fi: Kaikki PRO-ominaisuudet + kaikki lisäosat erikoishintaan.

en: All add-ons are sold separately and require the <strong>Fluid Checkout Lite</strong> plugin to be installed and activated, except when noted.
fi: Kaikki lisäosat myydään erikseen, ja ne edellyttävät <strong>Fluid Checkout Lite</strong> -lisäosan asentamista ja aktivoimista, ellei toisin mainita.

en: All future add-ons *
fi: Kaikki tulevat lisäosat *

en: All prices shown in EUR. If there are any divergencies with the prices on our website, the offers shown on the website superseed these and will be applied.
fi: Kaikki hinnat ilmoitetaan euroina. Jos hinnat poikkeavat verkkosivuillamme esitetyistä hinnoista, sovelletaan verkkosivuillamme esitettyjä tarjouksia, jotka syrjäyttävät ne.

en: Allow customers to add a gift message and other gift related options to the order.
fi: Anna asiakkaiden lisätä tilaukseen lahjaviesti ja muita lahjaan liittyviä vaihtoehtoja.

en: Allow customers to change product quantities or removing items directly at the checkout page.
fi: Anna asiakkaiden muuttaa tuotteiden määriä tai poistaa tuotteita suoraan kassasivulla.

en: Allows customers to make payments for orders that are either created manually by the store admin or not completed during checkout.
fi: Mahdollistaa asiakkaille maksujen suorittamisen tilauksista, jotka on joko luotu manuaalisesti myymälän ylläpitäjän toimesta tai joita ei ole suoritettu loppuun kassalla.

en: Already have an account?
fi: Onko sinulla jo tili?

en: Always show
fi: Näytä aina

en: An account will be created with the information provided at checkout when completing the order.
fi: Tili luodaan kassalla annetuilla tiedoilla, kun tilaus on valmis.

en: Apartment, unit, building, floor, etc.
fi: Huoneisto, yksikkö, rakennus, kerros jne.

en: Apply styles to the Stripe payment form fields
fi: Soveltaa tyylejä Stripe-maksulomakkeen kenttiin

en: As a step after shipping
fi: Toimituksen jälkeisenä vaiheena

en: As a step before shipping
fi: Vaihe ennen lähettämistä

en: As a sub-step after the shipping address section
fi: Alavaiheena toimitusosoiteosion jälkeen.

en: As a sub-step before the payment section
fi: Alavaiheena ennen maksuosaa

en: As a sub-step before the shipping address section
fi: Alavaiheena ennen lähetysosoitetta koskevaa osiota.

en: As a substep after payment methods
fi: Maksutapojen jälkeisenä välivaiheena

en: As a substep before payment methods
fi: Maksutapoja edeltävänä välivaiheena

en: Associate the guest customer's orders with their existing account when an account already exists with the customer's contact details.
fi: Yhdistä vieraan asiakkaan tilaukset hänen olemassa olevaan tiliinsä, jos asiakkaan yhteystiedot sisältävä tili on jo olemassa.

en: Avoid delivery delays and unsatisfied customers. Collect the <strong>correct address information</strong> from the first time they buy with you.
fi: Vältä toimitusviiveet ja tyytymättömät asiakkaat. Kerää <strong>oikeat osoitetiedot</strong> ensimmäisestä ostokerrasta lähtien.

en: Bars
fi: Baarit

en: Before Shipping Address
fi: Ennen toimitusosoite

en: Before shipping address
fi: Ennen toimitusosoitetta

en: Before the cart actions
fi: Ennen ostoskorin toimia

en: Before the cart items section
fi: Ennen ostoskorin kohteita

en: Before the checkout steps
fi: Ennen kassan vaiheita

en: Before the order items section
fi: Ennen tilauksen kohteet -osaa

en: Before the order summary
fi: Ennen tilauksen yhteenvetoa

en: Before the order totals
fi: Ennen tilauksen loppusummaa

en: Before the shipping section
fi: Ennen merenkulkuosastoa

en: Below the order summary
fi: Tilauksen yhteenvedon alla

en: Below the payment section
fi: Maksuosan alapuolella

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Billing phone
fi: Laskutuspuhelin

en: Billing to
fi: Laskutus osoitteeseen

en: Both below the payment section and the order summary
fi: Sekä maksuosion että tilauksen yhteenvedon alapuolella

en: Boxed
fi: Laatikko

en: Breadcrumbs
fi: Korppujauhot

[ctx: Button label for applying coupon codes]
en: Apply
fi: Hae

en: Captcha position
fi: Captchan sijainti

[ctx: Captcha position]
en: Before place order button
fi: Ennen tilauksen tekemistä painiketta

[ctx: Captcha position]
en: Before place order section
fi: Ennen tilauksen tekemistä osio

en: Carrier:
fi: Kuljettaja:

en: Cart elements
fi: Ostoskorin elementit

en: Cart items
fi: Korin kohteet

en: Cart items count
fi: Ostoskorin kohteiden määrä

en: Cart layout
fi: Ostoskorin ulkoasu

en: Cart optimizations
fi: Ostoskorin optimoinnit

en: Cart total:
fi: Ostoskori yhteensä:

en: Change email address to: {suggestion-value}
fi: Vaihda sähköpostiosoite seuraavasti: {suggestion-value}

en: Change visibility for the company name field for the billing address section on the checkout form.
fi: Vaihda yrityksen nimikentän näkyvyyttä kassalomakkeen laskutusosoiteosiossa.

en: Change visibility for the company name field for the shipping address section on the checkout form.
fi: Vaihda yrityksen nimikentän näkyvyyttä kassalomakkeen lähetysosoiteosiossa.

en: Change: %s
fi: Muutos: %s

en: Changes the layout of order details on the thank you page and account pages.
fi: Muuttaa tilaustietojen ulkoasua kiitos- ja tilisivuilla.

en: Changes the layout of order pay page for existing orders pending payment from the customer.
fi: Muuttaa tilauksen maksusivun ulkoasua olemassa oleville tilauksille, jotka odottavat maksua asiakkaalta.

en: Check if there are any <a href="%s">integration options</a> available for other plugins you have installed.
fi: Tarkista, onko <a href="%s">integrointivaihtoehtoja</a> saatavilla muille asennetuille lisäosille.

en: Checkbox for "Same as shipping/billing address" checked by default
fi: Valintaruutu "Sama kuin toimitus-/laskutusosoite" on oletusarvoisesti valittuna.

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout Below Place Order
fi: Kassalle alla Tilauksen tekeminen

en: Checkout Footer
fi: Kassan alatunniste

en: Checkout Header - Desktop
fi: Kassan otsikko - Työpöytä

en: Checkout Header - Mobile
fi: Kassan otsikko - Mobiili

en: Checkout Order Summary
fi: Kassa Tilauksen yhteenveto

en: Checkout Sidebar
fi: Kassan sivupalkki

en: Checkout elements
fi: Kassan elementit

en: Checkout fields
fi: Kassan kentät

en: Checkout layout
fi: Kassan ulkoasu

en: Checkout options
fi: Kassan vaihtoehdot

en: Checkout progress
fi: Kassan edistyminen

[ctx: Checkout step title]
en: Billing
fi: Laskutus

[ctx: Checkout step title]
en: Contact
fi: Ota yhteyttä

[ctx: Checkout step title]
en: Payment
fi: Maksu

[ctx: Checkout step title]
en: Shipping
fi: Toimitus

[ctx: Checkout substep change link label]
en: Change
fi: Muuta

[ctx: Checkout substep save link label]
en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Choose a background color for the checkout page footer. Only applies when using the distraction free header and footer.
fi: Valitse taustaväri kassasivun alatunnisteelle. Koskee vain silloin, kun käytetään häiriötöntä otsikkoa ja alatunnistetta.

en: Choose a background color for the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
fi: Valitse kassasivun otsikon taustaväri. Koskee vain käytettäessä häiriötöntä otsikkoa ja alatunnistetta.

en: Choose a background color for the checkout page. Color is applied to the <em>body</em> element.
fi: Valitse kassasivun taustaväri. Väriä sovelletaan <em>body</em>-elementtiin.

en: Choose a background color for the order summary section.
fi: Valitse taustaväri tilauksen yhteenveto-osioon.

en: Choose an image to be displayed on the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
fi: Valitse kuva, joka näytetään kassasivun otsikossa. Koskee vain silloin, kun käytetään häiriötekijöistä vapaata otsikkoa ja alatunnistetta.

en: Choose in which position to display the order actions.
fi: Valitse, missä asennossa tilauksen toimenpiteet näytetään.

en: Choose in which position to display the section.
fi: Valitse, missä asennossa jakso näytetään.

en: Choose in which position to display the shipping methods section.
fi: Valitse, missä asennossa toimitustavat-osio näytetään.

en: Choose in which step to display the billing phone field.
fi: Valitse, missä vaiheessa laskutuspuhelinkenttä näytetään.

en: Choose in which step to display the shipping phone field.
fi: Valitse, missä vaiheessa lähetyspuhelinkenttä näytetään.

en: Choose the style of the progress bar.
fi: Valitse edistymispalkin tyyli.

en: Choose which address to save as the shipping address for local pickup orders.
fi: Valitse, mikä osoite tallennetaan toimitusosoitteeksi paikallisia noutotilauksia varten.

en: Classic
fi: Klassinen

[ctx: Clear image selection on admin pages.]
en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Click to go to the order summary
fi: Klikkaa siirtyäksesi tilauksen yhteenvetoon

en: Close and continue with checkout
fi: Sulje ja jatka kassalla

[ctx: Close button aria-label]
en: Close
fi: Sulje

en: Collect and <strong>validate EU VAT numbers at the checkout page</strong>, removes tax charges on reverse charge basis and confirms customer location when needed.
fi: Kerää ja <strong>vahvista EU:n alv-numerot kassasivulla</strong>, poistaa veromaksut käänteisen verovelvollisuuden perusteella ja vahvistaa tarvittaessa asiakkaan sijainnin.

en: Company name field for billing address
fi: Yrityksen nimikenttä laskutusosoitetta varten

en: Company name field for shipping address
fi: Yrityksen nimi -kenttä toimitusosoitetta varten

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Contact step
fi: Yhteysvaihe

en: Continue
fi: Jatka

en: Controls whether to use the distraction free page header and footer or keep the currently active theme's header and footer.
fi: Määrittää, käytetäänkö häiriötekijöistä vapaata sivun otsikkoa ja alatunnistetta vai säilytetäänkö tällä hetkellä aktiivisen teeman otsikko ja alatunniste.

en: Coupon codes
fi: Kuponkikoodit

en: Create an account
fi: Luo tili

en: Cross-sells
fi: Ristiinmyynti

en: Custom fields
fi: Mukautetut kentät

en: Dark mode
fi: Tumma tila

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Debug mode
fi: Debug-tila

en: Debug options
fi: Vianmääritysvaihtoehdot

en: Default button style
fi: Oletuspainikkeen tyyli

en: Define the position to display "Place order" and terms checkbox section.
fi: Määritä sijainti, jossa "Tilaa" ja ehdot -valintaruutuosa näytetään.

en: Define the position to display the captcha section. Some positions might not work depending on the captcha type chosen.
fi: Määritä sijainti, jossa captcha-osio näytetään. Jotkin paikat eivät ehkä toimi valitun captcha-tyypin mukaan.

en: Define the visibility of the additional order notes field.
fi: Määritä tilauksen lisämerkinnät -kentän näkyvyys.

en: Design template
fi: Suunnittelumalli

en: Design templates, optimized cart and order received pages, account matching, and much more.
fi: Suunnittelumallit, optimoidut ostoskorin ja tilauksen vastaanottosivut, tilien täsmäytys ja paljon muuta.

en: Did you mean %s?
fi: Tarkoititko %s?

en: Disable the theme checkout options
fi: Poista teeman kassavaihtoehdot käytöstä

en: Dismiss
fi: Vapauttakaa

en: Display as a cart section
fi: Näytä ostoskorin osio

en: Display checkout sidebar widgets only when viewing the last checkout step on mobile devices when using multi-step checkout layout
fi: Näytä kassan sivupalkin widgetit vain, kun katsot viimeistä kassavaihetta mobiililaitteissa, kun käytät monivaiheista kassan asettelua.

en: Display express checkout buttons in one line for larger screens
fi: Näytä pikakassapainikkeet yhdellä rivillä suurempia näyttöjä varten.

en: Display gift message and other gift options at the checkout page
fi: Näytä lahjaviesti ja muut lahjavaihtoehdot kassasivulla.

en: Display message when an account exists with the email address provided
fi: Näyttää viestin, kun tili on olemassa annetulla sähköpostiosoitteella.

en: Display new sections and change order of sections on email notifications. Styles of order details on email notifications remain unchanged.
fi: Uusien osioiden näyttäminen ja osioiden järjestyksen muuttaminen sähköposti-ilmoituksissa. Sähköposti-ilmoitusten tilaustietojen tyyli säilyy ennallaan.

en: Display order progress from the theme
fi: Näytä tilauksen edistyminen teemasta

en: Display the "Add" link buttons in lowercase
fi: Näytä "Lisää"-linkkipainikkeet pienillä kirjaimilla.

en: Display the cart page with a layout similar to the checkout page.
fi: Näytä ostoskorisivu samankaltaisella ulkoasulla kuin kassasivu.

en: Display the checkout progress bar when using multi-step checkout layout
fi: Näytä kassan edistymispalkki, kun käytät monivaiheista kassan asettelua.

en: Display the coupon codes section title
fi: Näytä kuponkikoodien osion otsikko

en: Display the form field labels visible on the page
fi: Näyttää lomakekentän merkinnät näkyvissä sivulla

en: Display the gift message as part of the order details table instead of a separate section
fi: Näytä lahjaviesti osana tilauksen tiedot -taulukkoa erillisen osion sijasta.

en: Display the gift message fields always expanded
fi: Näytä lahjaviestikentät aina laajennettuina

en: Display the order details with wide layout on the thank you page
fi: Näytä tilauksen tiedot laajalla asettelulla kiitos-sivulla.

en: Display the order status progress bar
fi: Näytä tilauksen tilan edistymispalkki

en: Display widgets below the checkout header for mobile devices. Only displayed if using the plugin's checkout header.
fi: Näytä widgetit kassan otsikon alla mobiililaitteille. Näytetään vain, jos käytetään lisäosan kassaotsikkoa.

en: Display widgets below the place order button at the checkout page.
fi: Näytä widgetit tilauspainikkeen alla kassasivulla.

en: Display widgets inside the order summary at the checkout page.
fi: Näytä widgetit tilausyhteenvedon sisällä kassasivulla.

en: Display widgets on the checkout footer. Only displayed if using the plugin's checkout footer.
fi: Näytä widgetit kassan alareunassa. Näytetään vain, jos käytetään pluginin kassan alatunnisteen.

en: Display widgets on the checkout header for large screens. Only displayed if using the plugin's checkout header.
fi: Näytä widgetit kassan otsikossa suurille näytöille. Näytetään vain, jos käytetään pluginin kassan otsikkoa.

en: Display widgets on the checkout sidebar after the order summary.
fi: Näytä widgetit kassan sivupalkissa tilauksen yhteenvedon jälkeen.

en: Displays the express checkout section at checkout when supported payment gateways have this feature enabled.
fi: Näyttää pikakassan osion kassalla, kun tuetuilla maksuportailla on tämä ominaisuus käytössä.

en: Distraction free header and footer
fi: Häiriötön otsikko ja alatunniste

en: Do not change placeholders
fi: Älä muuta sijoitussalpaajia

en: Do not display the cart items errors message at the top of the checkout page. When submitting the checkout form to complete the purchase, these error messages will always be displayed.
fi: Älä näytä ostoskorin virheitä koskevaa viestiä kassasivun yläosassa. Kun lähetät kassalomakkeen ostoksen loppuunsaattamiseksi, nämä virheilmoitukset näytetään aina.

en: Do not hide "Address line 2" fields behind a link button
fi: Älä piilota "Osoiterivillä 2" olevia kenttiä linkkipainikkeen taakse.

en: Do not save any shipping address
fi: Älä tallenna lähetysosoitetta

en: Don't show this again
fi: Älä näytä tätä enää

en: EU-VAT Assistant
fi: EU-VAT-assistentti

en: Edit cart
fi: Muokkaa ostoskoria

en: Edit cart contents at checkout page
fi: Muokkaa ostoskorin sisältöä kassasivulla

en: Edit cart link
fi: Muokkaa ostoskorin linkkiä

en: Edit the checkout page
fi: Muokkaa kassasivua

en: Enable Mail Check: (disabled feature)
fi: Enable Mail Check: (toiminto poistettu käytöstä)

en: Enable cart page optimizations
fi: Ota käyttöön ostoskorisivun optimoinnit

en: Enable custom shipping email field
fi: Ota käyttöön mukautettu toimitussähköpostikenttä

en: Enable dark mode
fi: Ota pimeä tila käyttöön

en: Enable integrated coupon code section
fi: Ota käyttöön integroitu kuponkikoodi osio

en: Enable international phone number format and validation for phone fields
fi: Ota käyttöön kansainvälinen puhelinnumeromuoto ja puhelinkenttien vahvistus.

en: Enable options to edit cart items on the checkout page
fi: Ota käyttöön vaihtoehtoja muokata ostoskorin kohteita kassasivulla.

en: Enable order details customizations on email notifications
fi: Ota käyttöön tilauksen yksityiskohtien mukautukset sähköposti-ilmoituksissa

en: Enable order pay page optimizations
fi: Ota käyttöön tilausmaksusivun optimoinnit

en: Enable phone number validation based on country rules
fi: Ota käyttöön puhelinnumeron validointi maakohtaisten sääntöjen perusteella.

en: Enable thank you page and order details optimizations
fi: Ota kiitos-sivun ja tilauksen yksityiskohtien optimointi käyttöön

en: Enable the account matching feature
fi: Ota tilien täsmäytystoiminto käyttöön

en: Enable the express checkout section
fi: Ota käyttöön pikakassan osio

en: Enable wide layout on "My account" page.
fi: Ota käyttöön laaja asettelu "Oma tili" -sivulla.

en: Enhance your checkout experience with these add-ons.
fi: Paranna kassakokemusta näillä lisäosilla.

en: Enhanced select fields
fi: Parannetut valintakentät

en: Enter your code here
fi: Kirjoita koodisi tähän

en: Error:
fi: Virhe:

en: Expired on %s.
fi: Vanhentunut %s.

en: Express Checkout buttons from supported payment methods
fi: Express Checkout -painikkeet tuetuista maksutavoista

en: Express checkout
fi: Pikakassa

en: Extend all the goodness of Fluid Checkout to your cart page and thank you pages.
fi: Laajenna kaikki Fluid Checkoutin hyvät ominaisuudet ostoskorisivulle ja kiitos-sivuille.

en: Fix automatic zoom-in on form fields
fi: Korjaa lomakekenttien automaattinen zoomaus

en: Fluid Checkout
fi: Nesteen tarkastus

en: Fluid Checkout PRO – Bundle
fi: Fluid Checkout PRO - Paketti

en: Fluid Checkout and Delivery Date plugins by CodeRockz
fi: Fluid Checkout ja toimituspäivä plugins by CodeRockz

en: Fluid Checkout database update
fi: Fluid Checkout -tietokannan päivitys

en: Fluid Checkout database updated successfully
fi: Fluid Checkout tietokanta päivitetty onnistuneesti

en: Fluid Checkout is not compatible with the Divi Builder checkout layout
fi: Fluid Checkout ei ole yhteensopiva Divi Builderin kassa-asettelun kanssa.

en: Footer background color
fi: Alatunnisteen taustaväri

en: Force billing and shipping addresses to the same (single section)
fi: Pakota laskutus- ja toimitusosoitteet samoiksi (yksi osio).

en: Force wide layout on WooCommerce pages
fi: Pakota laaja asettelu WooCommerce-sivuilla

en: Format and validate phone numbers according to each country.
fi: Muotoile ja vahvista puhelinnumerot kunkin maan mukaan.

en: General styles for the checkout steps, order summary and other sections. Might also apply to other pages such as the Cart, Order Received and View Order pages.
fi: Yleiset tyylit kassan vaiheita, tilauksen yhteenvetoa ja muita osioita varten. Saattaa koskea myös muita sivuja, kuten Ostoskorin, Tilauksen vastaanotettu ja Näytä tilaus -sivuja.

en: Germanized PRO multistep checkout feature needs to be disabled when using Fluid Checkout
fi: Saksankielinen PRO-monivaiheinen kassatoiminto on poistettava käytöstä, kun käytetään Fluid Checkoutia

en: Get the Bundle – Only 129 EUR
fi: Hanki paketti - Vain 129 EUR

en: Get this add-on &mdash; 29 EUR
fi: Hanki tämä lisäosa &mdash; 29 EUR

en: Get this add-on &mdash; 39 EUR
fi: Hanki tämä lisäosa &mdash; 39 EUR

en: Get this add-on &mdash; 59 EUR
fi: Hanki tämä lisäosa &mdash; 59 EUR

en: Gift message
fi: Lahjaviesti

en: Gift messages and packing slips
fi: Lahjaviestit ja pakkauskortit

en: Gift options
fi: Lahjavaihtoehdot

en: Go to Germanized settings
fi: Siirry saksankielisiin asetuksiin

en: Go to Plugin Search
fi: Siirry Plugin-hakuun

en: Go to the home page
fi: Siirry etusivulle

en: Google Address Autocomplete
fi: Googlen osoitteen automaattinen täydentäminen

en: Great! Your checkout page is now running on Fluid Checkout.
fi: Hienoa! Kassasivusi toimii nyt Fluid Checkoutilla.

en: HTML color value. ie: #f3f3f3
fi: HTML-väriarvo. ts: #f3f3f3

en: Header
fi: Otsikko

en: Header and footer
fi: Otsikko ja alatunniste

en: Header and footer template
fi: Otsikon ja alatunnisteen malli

en: Header and footer templates
fi: Otsikon ja alatunnisteen mallit

en: Header background color
fi: Otsikon taustaväri

en: Here are a few resources for you to get started:
fi: Tässä on muutamia resursseja, joiden avulla pääset alkuun:

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hidden (remove field)
fi: Piilotettu (poista kenttä)

en: Hide cart items errors at the checkout page
fi: Piilota ostoskorin virheet kassasivulla

en: Hide optional fields behind a link button
fi: Piilota valinnaiset kentät linkkipainikkeen taakse

en: Highlight the billing address section in the checkout form
fi: Korosta laskutusosoite-osio kassalomakkeessa.

en: Highlight the order totals row in the order summary table
fi: Korosta tilausten yhteenvetotaulukon tilausten summat -rivi.

en: Highlight the shipping address section in the checkout form
fi: Korosta lähetysosoite-osio kassalomakkeessa.

en: I already have it – Hide this offer
fi: Minulla on se jo - Piilota tämä tarjous

en: I need help!
fi: Tarvitsen apua!

en: If checked informs typos in email to users. (This feature has been disabled because Fluid Checkout offers the feature. Changes to this option will not take effect)
fi: Jos valittuna, ilmoittaa kirjoitusvirheistä käyttäjille lähetettävässä sähköpostissa. (Tämä ominaisuus on poistettu käytöstä, koska Fluid Checkout tarjoaa ominaisuuden. Muutokset tähän vaihtoehtoon eivät tule voimaan)

en: If field is set as "optional", which is the default visibility state, no changes will be applied to let other plugins apply any changes they need.
fi: Jos kentän arvoksi on asetettu "valinnainen", mikä on oletusarvoinen näkyvyyden tila, muutoksia ei tehdä, jotta muut liitännäiset voivat tehdä tarvitsemansa muutokset.

en: If you ever need help, <a href="%s" target="_blank">open a support ticket</a> on our official support channel.
fi: Jos joskus tarvitset apua, <a href="%s" target="_blank">avaa tukipyyntö</a> virallisessa tukikanavassamme.

en: Ignore additional checkout required fields when paying with a compatible express checkout payment gateway
fi: Jätä huomiotta ylimääräiset pakolliset kentät, kun maksat yhteensopivalla express checkout -maksuportaalilla.

[ctx: Image uploader.]
en: No image selected.
fi: Ei valittua kuvaa.

en: Inside the cart items section
fi: Ostoskorin kohteet -osion sisällä

en: Inside the order items section
fi: Tilauksen kohteet -osion sisällä

en: Inside the order overview
fi: Tilauksen yleiskatsauksen sisällä

en: Inside the order summary
fi: Tilausyhteenvedon sisällä

en: Installed &mdash; Activate
fi: Asennettu &mdash; Aktivoi

en: Integrated coupon code field on the cart page
fi: Integroitu kuponkikoodikenttä ostoskorin sivulla

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: International phone numbers
fi: Kansainväliset puhelinnumerot

en: It is recommended to keep this option checked to reduce the number of open input fields, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">read the research</a>.
fi: On suositeltavaa pitää tämä vaihtoehto valittuna, jotta avoimien syöttökenttien määrää voidaan vähentää, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">lue tutkimus</a>.

en: It is recommended to keep this option enabled for a better user experience.
fi: On suositeltavaa pitää tämä vaihtoehto käytössä paremman käyttökokemuksen takaamiseksi.

en: Layout &amp; design
fi: Asettelu & muotoilu

en: Layout of cross-sell items on the cart page.
fi: Ristiinmyyntikohteiden asettelu ostoskorisivulla.

en: Let customers <strong>save multiple shipping and billing addresses</strong> on their account and choose which ones to use at checkout and cart pages.
fi: Anna asiakkaiden <strong>tallentaa useita toimitus- ja laskutusosoitteita</strong> tililleen ja valita, mitä niistä käytetään kassalla ja ostoskorisivuilla.

en: License key cancelled.
fi: Lisenssiavain peruutettu.

en: License keys
fi: Lisenssiavaimet

en: Link to shop page
fi: Linkki kaupan sivulle

en: Load unminified assets
fi: Ladatkaa vähennyskelvottomia varoja

en: Local pickup
fi: Paikallinen nouto

en: Local pickup and in-store collection
fi: Paikallinen nouto ja nouto myymälästä

[ctx: Log in link label at checkout contact step]
en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue as a guest
fi: Tai jatka vieraana

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue below
fi: Tai jatka alla

en: Log in to your account
fi: Kirjaudu tilillesi

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Log out</a>
fi: Kirjaudu sisään nimellä %1$s. <a href="%2$s">Kirjaudu ulos</a>

en: Logo image
fi: Logon kuva

en: Make the checkout progress bar stay visible while scrolling
fi: Laita kassan edistymispalkki pysymään näkyvissä selauksen aikana

en: Make the labels of optional field "Add" link button as <code>lowercase</code> (ie. "Add phone number" instead of "Add Phone Number"). This option also affects the link buttons for coupon code fields.
fi: Tee valinnaisen kentän "Lisää"-linkkipainikkeen merkinnöistä <code>kirjaimet</code> (esim. "Lisää puhelinnumero" eikä "Lisää puhelinnumero"). Tämä vaihtoehto vaikuttaa myös kuponkikoodikenttien linkkipainikkeisiin.

en: Make the order summary stay visible on the cart page while scrolling
fi: Tilauksen yhteenveto pysyy näkyvissä ostoskorisivulla selattaessa.

en: Make the order summary stay visible while scrolling
fi: Saa tilauksen yhteenveto pysymään näkyvissä selatessa

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the billing address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the billing address can be copied to the billing address when that option is checked.
fi: Voidaan ehkä pakottaa "pakolliseksi", jos laskutusosoiteosio näytetään laskutusosoiteosion jälkeen ja laskutuspuhelinkenttä on asetettu "pakolliseksi". Tämä on tarpeen, jotta voidaan varmistaa, että laskutusosoite voidaan kopioida laskutusosoitteeseen, kun kyseinen vaihtoehto on valittuna.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the shipping address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the shipping address can be copied to the billing address when that option is checked.
fi: Voidaan ehkä pakottaa "pakolliseksi", jos laskutusosoite-osio näytetään toimitusosio-osion jälkeen ja laskutuspuhelinkenttä on asetettu "pakolliseksi". Tämä on tarpeen, jotta voidaan varmistaa, että toimitusosoite voidaan kopioida laskutusosoitteeseen, kun kyseinen vaihtoehto on valittuna.

en: Minimalist
fi: Minimalistinen

en: More design templates
fi: Lisää suunnittelumalleja

en: More information
fi: Lisätietoja

en: More positions for the coupon code on the checkout page
fi: Lisää kantoja kuponkikoodi kassalla sivulla

en: Most useful when the order summary section does not have a highlighted background color. Might also apply to the Cart, Order Received and View Order pages when using Fluid Checkout PRO.
fi: Hyödyllisin, kun tilauksen yhteenveto-osiossa ei ole korostettua taustaväriä. Saattaa myös koskea Ostoskorin, Tilauksen vastaanotettu ja Näytä tilaus -sivuja, kun käytät Fluid Checkout PRO -ohjelmaa.

en: Move the sign up checkbox to the contact step
fi: Siirrä rekisteröitymisvalintaruutu yhteydenottovaiheeseen.

en: Multi-step
fi: Monivaiheinen

en: Multiple saved addresses for shipping and billing.
fi: Useita tallennettuja osoitteita toimitusta ja laskutusta varten.

en: My account layout
fi: Tilini ulkoasu

en: My contact
fi: Yhteyshenkilöni

en: No integrations available at the moment on this section. The options related to each plugin will only appear here if that plugin is activated.
fi: Tällä hetkellä tässä osiossa ei ole saatavilla integraatioita. Kuhunkin lisäosaan liittyvät vaihtoehdot näkyvät tässä vain, jos kyseinen lisäosa on aktivoitu.

en: No license keys options available at the moment on this section. The options related to each plugin or add-on will appear here when that plugin is activated.
fi: Tällä hetkellä tässä osiossa ei ole lisenssiavainvaihtoehtoja. Kuhunkin lisäosaan tai lisäosaan liittyvät vaihtoehdot näkyvät tässä, kun kyseinen lisäosa on aktivoitu.

en: Not selected yet.
fi: Ei vielä valittu.

en: Number of cross-sell items to display on the cart page
fi: Ostoskorisivulla näytettävien ristiinmyyntikohteiden lukumäärä

en: On the sidebar
fi: Sivupalkissa

en: Only applicable if use of coupon codes are enabled in the WooCommerce settings.
fi: Sovelletaan vain, jos kuponkikoodien käyttö on otettu käyttöön WooCommercen asetuksissa.

en: Only applicable when coupon code is displayed as a separate section on the checkout or cart pages.
fi: Sovelletaan vain silloin, kun kuponkikoodi näytetään erillisenä osioina kassalla tai ostoskorin sivuilla.

en: Only applicable when using the Impreza theme header at the checkout page.
fi: Sovelletaan vain käytettäessä Impreza-teemaotsikkoa kassasivulla.

en: Only applies when using a block-based theme.
fi: Sovelletaan vain käytettäessä lohkopohjaista teemaa.

en: Only show allowed countries for shipping or billing
fi: Näytä vain sallitut maat toimitusta tai laskutusta varten

en: Only used for shipping-related questions.
fi: Käytetään vain toimitukseen liittyviin kysymyksiin.

en: Optimized cart page
fi: Optimoitu ostoskorin sivu

en: Optimized horizontal cross-sells layout
fi: Optimoitu horisontaalinen ristiinmyyntiasettelu

en: Optimized order received / thank you page
fi: Optimoitu tilaus vastaanotettu / kiitos-sivu

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Optional fields
fi: Valinnaiset kentät

en: Order actions
fi: Toimien tilaaminen

en: Order details layout
fi: Tilauksen yksityiskohtien asettelu

en: Order details optimizations
fi: Tilauksen yksityiskohtien optimoinnit

en: Order downloads
fi: Tilaa lataukset

en: Order notes
fi: Tilausmerkinnät

en: Order number and receipt will be sent to this email address.
fi: Tilausnumero ja kuitti lähetetään tähän sähköpostiosoitteeseen.

en: Order pay
fi: Tilaa maksu

en: Order pay page
fi: Tilauksen maksusivu

en: Order progress
fi: Tilauksen edistyminen

en: Order status
fi: Tilauksen tila

en: Order summary
fi: Tilausyhteenveto

en: Output additional header sections if enabled in the theme settings.
fi: Tuottaa lisää otsikkoalueita, jos se on otettu käyttöön teeman asetuksissa.

en: Output the breadcrumbs section from the Fennik theme when using Fluid Checkout header and footer.
fi: Fennik-teeman leivänmurut-osion tulostaminen, kun käytetään Fluid Checkout -otsikkoa ja -jalkaosaa.

en: Output the checkout steps section from Betheme on the checkout, cart and order received pages.
fi: Tulosta Bethemestä kassan vaiheet -osio kassan, ostoskorin ja saadun tilauksen sivuilla.

en: Output the checkout steps section from The Gem theme when using Fluid Checkout header and footer.
fi: Tulosta kassan vaiheet -osio Gem-teemasta, kun käytät Fluid Checkout -otsikkoa ja -alasivua.

en: Output the checkout steps section from the Bookshelf theme when using Fluid Checkout.
fi: Kirjahylly-teeman kassavaiheet-osion tulostaminen, kun käytetään Fluid Checkoutia.

en: Output the checkout steps section from the Kapee theme on the checkout, cart and order received pages.
fi: Tulosta kassan vaiheet -osio Kapee-teemasta kassan, ostoskorin ja saadun tilauksen sivuilla.

en: Output the checkout steps section from the Nyture theme when using Fluid Checkout.
fi: Tulosta Nyture-teeman kassavaiheet-osio, kun käytät Fluid Checkoutia.

en: Output the checkout steps section from the Porto theme on the checkout, cart and order received pages.
fi: Tulosta kassan vaiheet -osio Porto-teemasta kassan, ostoskorin ja saadun tilauksen sivuilla.

en: Output the checkout steps section from the Pressmart theme on the checkout, cart and order received pages.
fi: Tulosta kassan vaiheet -osio Pressmart-teemasta kassan, ostoskorin ja saadun tilauksen sivuilla.

en: Output the checkout steps section from the Woodmart theme when using Fluid Checkout header and footer.
fi: Woodmart-teeman kassavaiheet-osion tulostaminen, kun käytetään Fluid Checkout -otsikkoa ja -alasivua.

en: Override the position for the subscribe checkbox on the checkout page and always display it on the contact step
fi: Ohita tilauksen valintaruudun sijainti kassasivulla ja näytä se aina yhteydenottovaiheessa.

en: Page background color
fi: Sivun taustaväri

en: Page template
fi: Sivun malli

en: Parcel terminal
fi: Pakettiterminaali

en: Payment form
fi: Maksulomake

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Pick a Locker
fi: Valitse kaappi

en: Pickup point
fi: Noutopaikka

en: Pickup point not selected yet.
fi: Noutopistettä ei ole vielä valittu.

en: Pickup point:
fi: Noutopaikka:

en: Place order
fi: Tee tilaus

en: Please verify your phone number.
fi: Tarkista puhelinnumerosi.

en: Prevent automatic selection of the first shipping method
fi: Estää ensimmäisen toimitustavan automaattisen valinnan

en: Proceed to %s
fi: Siirry kohtaan %s

en: Proceed to billing
fi: Siirry laskutukseen

en: Proceed to contact
fi: Jatka yhteydenottoa

en: Proceed to payment
fi: Siirry maksuun

en: Proceed to shipping
fi: Siirry toimitukseen

en: Progress bar
fi: Edistymispalkki

en: Rate the plugin
fi: Arvioi plugin

en: Read documentation
fi: Lue dokumentaatio

en: Read the documentation.
fi: Lue dokumentaatio.

en: Read the installation guide <a href="%s" target="_blank">Getting stated with Fluid Checkout</a>.
fi: Lue asennusopas <a href="%s" target="_blank">Aloittaminen Fluid Checkoutin kanssa</a>.

en: Recommended only when most customers actually need the "Address line 2" field, or when getting the right shipping address is crucial (ie. if delivering food and other perishable products).
fi: Suositellaan vain silloin, kun useimmat asiakkaat todella tarvitsevat "Osoiterivi 2" -kenttää, tai kun oikean toimitusosoitteen saaminen on ratkaisevan tärkeää (esim. jos toimitat elintarvikkeita tai muita helposti pilaantuvia tuotteita).

en: Remove
fi: Poista

en: Removes shipping address section when a local pickup shipping method is selected.
fi: Poistaa toimitusosoiteosion, kun paikallinen nouto on valittu.

en: Replace <code>select2</code> dropdown components with <code>TomSelect</code>
fi: Korvaa <code>select2</code> -pudotusvalikkokomponentit <code>TomSelect</code>:lla.

en: Replaces the account creation fields with a notification and option to log in. In some contexts, it might be recommended to leave this option disabled to protect the privacy of customers.
fi: Korvaa tilin luontikentät ilmoituksella ja kirjautumismahdollisuudella. Joissakin yhteyksissä voi olla suositeltavaa jättää tämä vaihtoehto pois käytöstä asiakkaiden yksityisyyden suojaamiseksi.

en: Replaces the shipping address with the pickup point location when a local pickup shipping method is selected.
fi: Korvaa toimitusosoitteen noutopaikan sijainnilla, kun paikallinen nouto on valittu.

en: Required
fi: Vaadittu

en: Same as billing address
fi: Sama kuin laskutusosoite

en: Same as shipping address
fi: Sama kuin toimitusosoite

en: Save same as the billing address
fi: Tallenna sama kuin laskutusosoite

en: Save the selected pickup location
fi: Tallenna valittu noutopaikka

en: Select an image
fi: Valitse kuva

en: Select position where to display the billing address section on the checkout page.
fi: Valitse sijainti, jossa laskutusosoiteosio näytetään kassasivulla.

en: Select position where to display the coupon codes section on the cart page. Only applicable when AJAX cart and the integrated coupon codes in the checkout page are enabled.
fi: Valitse sijainti, jossa kuponkikoodit näytetään ostoskorisivulla. Sovelletaan vain, kun AJAX-kori ja kassasivulle integroidut kuponkikoodit ovat käytössä.

en: Select position where to display the coupon codes section on the checkout page.
fi: Valitse sijainti, jossa kuponkikoodit näytetään kassasivulla.

en: Select position where to display the cross-sells section on the cart page.
fi: Valitse sijainti, jossa ristiinmyyntiosio näytetään ostoskorisivulla.

en: Select position where to display the shipping costs and calculator on the cart page.
fi: Valitse sijainti, jossa lähetyskulut ja laskuri näytetään ostoskorisivulla.

en: Select style of the "apply coupon" button. Only applicable when the coupon code section is displayed "Before the checkout steps" on the checkout page, or "Before the cart items section" on the cart page.
fi: Valitse "apply coupon" -painikkeen tyyli. Sovelletaan vain silloin, kun kuponkikoodi-osio näytetään "Ennen kassan vaiheita" kassasivulla tai "Ennen ostoskorin kohteita" ostoskorisivulla.

en: Selecting a collection point is required when shipping with FermoPoint.
fi: Keräyspisteen valitseminen on pakollista, kun toimitat FermoPointin kanssa.

en: Selecting a pickup point is required before proceeding.
fi: Noutopiste on valittava ennen jatkamista.

en: Sendinblue - WooCommerce Email Marketing
fi: Sendinblue - WooCommerce Sähköpostimarkkinointi

en: Set <code>font-size</code> inside form fields to 16px
fi: Aseta <code>font-size</code> lomakekenttien sisällä 16px:ksi.

en: Settings
fi: Asetukset

[ctx: Settings section]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Settings section]
en: Order pay
fi: Tilaa maksu

[ctx: Settings section]
en: Thank you
fi: Kiitos.

[ctx: Settings section title]
en: Integrations
fi: Integraatiot

[ctx: Settings section title]
en: License keys
fi: Lisenssiavaimet

en: Setup & Documentation
fi: Asennus & dokumentaatio

en: Setup layout and design on the <a href="%s">checkout options</a>.
fi: Aseta ulkoasu ja muotoilu <a href="%s">kassavaihtoehdot</a>.

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping method
fi: Toimitustapa

en: Shipping methods
fi: Toimitusmenetelmät

en: Shipping phone
fi: Toimituspuhelin

en: Shipping to
fi: Toimitus osoitteeseen

en: Show a link button on the pickup location substep to clear the chosen shipping methods. This can be used to allow showing the shipping address section again if a local pickup method was previously selected.
fi: Näytä linkkipainike noutopaikan alivaiheessa, jotta voit tyhjentää valitut toimitustavat. Tätä voidaan käyttää, jotta toimitusosoiteosio voidaan näyttää uudelleen, jos paikallinen noutomenetelmä on aiemmin valittu.

en: Show an example of a valid phone number inside phone fields
fi: Näytä esimerkki kelvollisesta puhelinnumerosta puhelinkenttien sisällä.

en: Show country code beside the flag
fi: Näytä maakoodi lipun vieressä

en: Show if not defined
fi: Näytä, jos sitä ei ole määritelty

en: Show option to clear shipping methods in the pickup location substep
fi: Näytä mahdollisuus tyhjentää toimitustavat noutopaikan alivaiheessa.

en: Sign up checkbox position
fi: Rekisteröidy-valintaruudun sijainti

en: Simplified EU-VAT validation for your store.
fi: Yksinkertaistettu EU-VAT-varmentaminen myymälääsi.

en: Single step
fi: Yksi askel

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Some changes to the database are required. As with any update, we recommend you to <strong>take a full backup of your website before proceeding</strong>.
fi: Tietokantaan on tehtävä joitakin muutoksia. Kuten minkä tahansa päivityksen yhteydessä, suosittelemme, että otat <strong>sivustostasi täydellisen varmuuskopion ennen kuin jatkat</strong>.

en: Some features of WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers might not work as expected when using it with Fluid Checkout. Read <a href="%s">our documentation</a> for more information and alternative solutions.
fi: Jotkut ominaisuudet WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers ei ehkä toimi odotetulla tavalla, kun käytät sitä Fluid Checkout. Lue <a href="%s">dokumentaatiostamme</a> lisätietoja ja vaihtoehtoisia ratkaisuja.

en: Some options might not be compatible with some plugins and themes.
fi: Jotkin vaihtoehdot eivät ehkä ole yhteensopivia joidenkin laajennusten ja teemojen kanssa.

en: Spacing for site header at the checkout page (in pixels)
fi: Sivuston otsikon väli kassasivulla (pikseleinä)

en: Special offers
fi: Erikoistarjoukset

en: Step %1$s of %2$s
fi: Vaihe %1$s vaiheesta %2$s

en: Subscribe checkbox
fi: Tilaa valintaruutu

[ctx: Substep review text]
en: None.
fi: Ei mitään.

en: Support
fi: Tuki

en: Thank you page
fi: Kiitos-sivu

en: Thank you page & order details layout
fi: Kiitos-sivun ja tilauksen yksityiskohtien asettelu

en: Thanks for choosing Fluid Checkout!
fi: Kiitos, että valitsit Fluid Checkoutin!

en: The Bluehost Plugin
fi: Bluehost-liitännäinen

en: The CNPJ number "{cnpj_number}" is invalid.
fi: CNPJ-numero "{cnpj_number}" on virheellinen.

en: The CPF number "{cpf_number}" is invalid.
fi: CPF-numero "{cpf_number}" on virheellinen.

en: The best tools to further <strong>improve your WooCommerce checkout conversion rate</strong> and make the purchase experience consistent on the entire journey.
fi: Parhaat työkalut, joilla voit edelleen <strong>parantaa WooCommerce-kassan konversioastetta</strong> ja tehdä ostokokemuksesta johdonmukaisen koko matkan ajan.

en: The bundle includes all add-ons we currently offer and Fluid Checkout add-ons we launch in the future.
fi: Paketti sisältää kaikki tällä hetkellä tarjoamamme lisäosat ja Fluid Checkout -lisäosat, jotka lanseeraamme tulevaisuudessa.

en: The checkbox "Same as shiping address" will start as checked by default when the shipping address section is displayed first. <br>The checkbox "Same as billing address" will start as checked by default when the billing address section is displayed first. <br> It is recommended to leave this option checked as to significantly reduce the number of open input fields at checkout, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">read the research</a>.
fi: Valintaruutu "Sama kuin lähetysosoite" on oletusarvoisesti valittuna, kun lähetysosoite-osio näytetään ensimmäisenä. <br>Valintaruutu "Sama kuin laskutusosoite" alkaa oletusarvoisesti olla valittuna, kun laskutusosoite-osio näytetään ensin. <br> On suositeltavaa jättää tämä vaihtoehto valittuna, sillä se vähentää merkittävästi avoimien syöttökenttien määrää kassalla, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">lue tutkimus</a>.

en: The database changes where applied successfully.
fi: Tietokannan muutokset on sovellettu onnistuneesti.

en: The options display product image, quantity field, remove button and link to product page added by the theme are disabled by default.
fi: Teeman lisäämät vaihtoehdot Näytä tuotekuva, määräkenttä, poista-painike ja linkki tuotesivulle ovat oletusarvoisesti pois käytöstä.

en: The plugin WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers is not compatible with Fluid Checkout
fi: Quadlayersin WooCommerce Checkout Manager -lisäosa ei ole yhteensopiva Fluid Checkoutin kanssa.

en: The shipping destination is always set to "Default to customer shipping address" when Fluid Checkout is activated. Customers can still provide different shipping and billing addresses during checkout, an option for setting the default billing address to be the same as the shipping address is available at WooCommerce > Settings > Fluid Checkout.
fi: Toimituskohteeksi on aina asetettu "Oletusarvo asiakkaan toimitusosoite", kun Fluid Checkout on aktivoitu. Asiakkaat voivat edelleen antaa eri toimitus- ja laskutusosoitteet kassan aikana, vaihtoehto oletuslaskutusosoitteen asettamiseksi samaksi kuin toimitusosoite on käytettävissä osoitteessa WooCommerce > Asetukset > Fluid Checkout.

en: Theme Atomion
fi: Teema Atomion

en: Theme Betheme
fi: Teema Betheme

en: Theme Bookshelf
fi: Teema Kirjahylly

en: Theme Fennik
fi: Teema Fennik

en: Theme Go
fi: Teema Go

en: Theme Impreza
fi: Teema Impreza

en: Theme Ireca
fi: Teema Ireca

en: Theme Kapee
fi: Teema Kapee

en: Theme Nyture
fi: Teema Nyture

en: Theme Porto
fi: Teema Porto

en: Theme Pressmart
fi: Teema Pressmart

en: Theme The Gem
fi: Teema Jalokivi

en: Theme The7
fi: Teema The7

en: Theme Woodmart
fi: Teema Woodmart

en: Theme ZK Nito
fi: Teema ZK Nito

en: Theme's cross-sells layout
fi: Teeman ristiinmyynnin ulkoasu

en: Theme's header and footer
fi: Teeman otsikko ja alatunniste

en: These options affect the thank you page , view order details on account pages and on email notifications.
fi: Nämä vaihtoehdot vaikuttavat kiitos-sivuun , tilauksen yksityiskohtien tarkasteluun tilisivuilla ja sähköposti-ilmoituksissa.

en: These options affect the thank you page, also known as order received or order confirmation pages.
fi: Nämä vaihtoehdot vaikuttavat kiitos-sivuun, joka tunnetaan myös nimellä tilaus vastaanotettu tai tilausvahvistussivut.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the cart page.
fi: Näitä widget-alueita käytetään luottamussymbolien ja luottamusmerkkien lisäämiseen ostoskorisivulle.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the checkout page.
fi: Näitä widget-alueita käytetään luottamussymbolien ja luottamusmerkkien lisäämiseen kassasivulle.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the order pay page.
fi: Näitä widget-alueita käytetään luottamussymbolien ja luottamusmerkkien lisäämiseen tilauksen maksusivulle.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the thank you page.
fi: Näitä widget-alueita käytetään luottamussymbolien ja luottamusmerkkien lisäämiseen kiitos-sivulle.

en: This ensures the content section is not too narrow on WooCommerce pages including checkout, cart, order received, order pay and account pages.
fi: Näin varmistetaan, että sisältöosio ei ole liian kapea WooCommerce-sivuilla, kuten kassalla, ostoskorissa, vastaanotetussa tilauksessa, maksetussa tilauksessa ja tilisivuilla.

en: This field does not match the related field value.
fi: Tämä kenttä ei vastaa liittyvän kentän arvoa.

en: This is a required field.
fi: Tämä on pakollinen kenttä.

en: This is an experimental feature and may not work as expected with all themes and plugins. Use it with caution.
fi: Tämä on kokeellinen ominaisuus, eikä se välttämättä toimi odotetulla tavalla kaikkien teemojen ja liitännäisten kanssa. Käytä sitä varoen.

en: This is not a valid email address.
fi: Tämä ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: This option affects the order confirmation page (thank you page) and order details on account pages, emails and packing slips.
fi: Tämä vaihtoehto vaikuttaa tilauksen vahvistussivuun (kiitos-sivu) ja tilauksen yksityiskohtiin tilisivuilla, sähköposteissa ja pakkausselosteissa.

en: TomSelect is a simpler dropdown selection component which is less prone to errors than Select2, while offering the same features that are actually used on WooCommerce checkout pages.
fi: TomSelect on yksinkertaisempi pudotusvalintakomponentti, joka on vähemmän altis virheille kuin Select2, mutta tarjoaa samat ominaisuudet, joita käytetään WooCommercen kassasivuilla.

en: Tools
fi: Työkalut

en: Troubleshooting
fi: Vianmääritys

en: Trust symbols &amp; badges
fi: Luottamussymbolit ja -merkit

en: Trust symbols on the cart and thank you pages
fi: Luottamussymbolit ostoskorissa ja kiitos-sivuilla

en: Up to 40% less checkout fields to fill in.
fi: Jopa 40 % vähemmän täytettäviä kassakenttiä.

en: Update database
fi: Päivitä tietokanta

en: Upgrade to PRO
fi: Päivitä PRO-versioon

en: Upgrade to PRO &mdash; 99 EUR
fi: Päivitä PRO &mdash; 99 EUR

en: Use `Order confirmation` page template for block-based themes
fi: Käytä `Tilausvahvistus`-sivun mallia lohkopohjaisissa teemoissa

en: Using debug mode affects the website performance. Only use this option while troubleshooting.
fi: Debug-tilan käyttäminen vaikuttaa verkkosivuston suorituskykyyn. Käytä tätä vaihtoehtoa vain vianmäärityksessä.

en: Valid until %s.
fi: Voimassa %s asti.

en: Verify Phone Number
fi: Tarkista puhelinnumero

en: Visit <a href="%s" target="_blank">our documentation</a> for more information about Fluid Checkout features.
fi: Vieraile <a href="%s" target="_blank">dokumentaatiossamme</a> saadaksesi lisätietoja Fluid Checkoutin ominaisuuksista.

en: Visit our website for more information about our plugins and add-ons.
fi: Käy verkkosivuillamme saadaksesi lisätietoja lisäosista ja lisäosista.

en: We recommend using the distraction free header and footer to avoid distractions at the checkout page. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Read the research about cart abandonment</a>.
fi: Suosittelemme käyttämään häiriötöntä otsikkoa ja alatunnistetta, jotta vältät häiriötekijät kassasivulla. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Lue tutkimus ostoskorin hylkäämisestä</a>.

en: When disabled, the phone field validation will not check if country or area codes are valid for the country.
fi: Kun tämä toiminto on poistettu käytöstä, puhelinkentän vahvistus ei tarkista, ovatko maa- tai suuntanumerot voimassa kyseisessä maassa.

en: When enabled, Fluid Checkout will apply styles optimized for compatibility with the plugin. You may want to disable this if you are using custom styles for the Stripe payment form fields.
fi: Kun se on käytössä, Fluid Checkout soveltaa tyylejä, jotka on optimoitu yhteensopiviksi laajennuksen kanssa. Tämä kannattaa ehkä poistaa käytöstä, jos käytät mukautettuja tyylejä Stripen maksulomakekentille.

en: When enabled, only the countries allowed for shipping will be available in the shipping phone field, and only countries allowed for billing will be available for the billing phone field.
fi: Kun tämä on käytössä, vain toimitukseen sallitut maat ovat käytettävissä toimituksen puhelinkentässä ja vain laskutukseen sallitut maat ovat käytettävissä laskutuksen puhelinkentässä.

en: When enabled, the checkbox will be moved to the contact step independently of the display location defined in the Sendinblue plugin settings.
fi: Kun valintaruutu on käytössä, se siirretään yhteystietovaiheeseen Sendinblue-lisäosan asetuksissa määritellystä näyttöpaikasta riippumatta.

en: When enabled, the first shipping method available will not be automatically selected when no other shipping method was previously selected for each shipping package. <br>This option will be automatically enabled if the option for clearing the selected shipping method is enabled for the Local Pickup feature.
fi: Kun toiminto on käytössä, ensimmäistä saatavilla olevaa lähetystapaa ei valita automaattisesti, jos mitään muuta lähetystapaa ei ole aiemmin valittu kullekin lähetyspaketille. <br>Tämä vaihtoehto otetaan automaattisesti käyttöön, jos vaihtoehto valitun lähetystavan tyhjentämiseksi on otettu käyttöön Paikallinen nouto -toiminnolle.

en: When enabled, the shipping email field from the Bluehost plugin will be added to the checkout form.
fi: Kun tämä on käytössä, Bluehost-lisäosan toimitussähköpostikenttä lisätään kassalomakkeeseen.

en: When the font size inside form fields is smaller than 16px, Safari and other browsers might automatically zoom in on mobile devices to make the text easier to read. When this option is enabled, it will set the font size for inside the form fields to 16px on pages optimized by Fluid Checkout to avoid it zooming in.
fi: Kun lomakekenttien fonttikoko on pienempi kuin 16 pikseliä, Safari ja muut selaimet saattavat automaattisesti zoomata mobiililaitteissa, jotta teksti olisi helpommin luettavissa. Kun tämä vaihtoehto on käytössä, se asettaa lomakekenttien sisällä olevan fontin koon 16px:iin Fluid Checkout -ohjelmalla optimoiduilla sivuilla, jotta se ei zoomaantuisi.

en: When using Fluid Checkout, the multistep feature from the Germanized PRO plugin becomes unnecessary and can cause <strong>critical errors while processing new orders</strong>. Please disable the Germanized PRO multistep checkout feature in the plugin settings.
fi: Kun käytät Fluid Checkoutia, saksankielisen PRO-lisäosan monivaiheinen ominaisuus on tarpeeton ja voi aiheuttaa <strong>kriittisiä virheitä uusien tilausten käsittelyssä</strong>. Poista Germanized PRO:n monivaiheinen kassatoiminto käytöstä pluginin asetuksista.

en: WooCommerce page layout
fi: WooCommerce-sivun ulkoasu

en: You have been using the plugin for a while now. How do you like it so far? <br>Please give us a quick rating, we appreciate every bit of feedback and it encourages us to keep improving the plugin :)
fi: Olet käyttänyt laajennusta jo jonkin aikaa. Mitä pidät siitä tähän mennessä? <br>Kirjoita meille nopea arvio, arvostamme jokaista palautetta ja se kannustaa meitä parantamaan lisäosaa :)

en: Your order has a total amount due of %s. No further payment is needed.
fi: Tilauksesi kokonaissumma on %s. Muita maksuja ei tarvita.
